Minister obrany naložil primátorovi Hlohovca. Pridal sa aj Matovič: ,,Vybavte si to vo vlastnej strane.“

Primátor mesta Hlohovec, Miroslav Kollár, sa po uverejnených informáciách ohľadom celoplošného tetovania vyjadril: ,,Od pondelka máme nachystaný formát a parametre testovania, lebo sme zlý okres. máme priestory, ľudí na konkrétne dni atď.

Od pondelka čakáme na finálne parametre „národného skríningu“, aby sme nerobili duplicitu.“ V príspevku pokračoval, že po tom, čo sa po šiestich dňoch dozvedeli platné informácie, všetko si mohli strčiť za klobúk.

 

Podľa primátora by akýkoľvek mestský zamestnanec po takomto „manažmente“ v jeho meste dostal hodinovú výpoveď. Na záver dodal: ,,Poslal som už ľudí domov sa vyspať, ráno pokračujeme. Starostovia sa o svojich ľudí postarajú. A nezabudnú.“

Pod príspevkom primátora Hlohovca sa objavilo množstvo komentárov, medzi ktorými bol aj komentár Jaroslava Naďa, ministra obrany: ,,Čiže týmto statusom si chcel povedať, že nekomunikujete vôbec s Veronikou. Rozumiem.“ 

Minister tým narážal na to, aby si podobné komentáre nechal pre šéfku strany Za ľudí, Veroniku Remišovú. Hlasovanie ohľadom aktuáneho plošného skríningového testovania nepodporila ako jediná práve ona. Podľa ministra obrany, ale aj podľa premiéra Igora Matoviča nastala chyba na strane Veroniky Remišovej, ktorá ho neinformovala o podrobnostiach rokovaní.

Do diskusie pod príspevkom sa zapojil aj premiér,

ktorý napísal: „Nechcete si to radšej vybaviť vo vlastnej strane, keďže ste boli celý čas súčasťou deja? Hrať sa na cukrového je síce fajn, ale neúprimné.“ Premiér dodal, že podrobnosti tejto formy plošného testovania boli známe už v piatok a víkendové rokovania prebiehali najmä kvôli upresneniu priebehu.

Nie je k dispozícii žiadny popis.Zdroj: Facebook