Na počesť pamiatky Lučanského spievali Slováci hymniu priamo pred Prezídiom policajného zboru

Včerajšieho pohrebu exprezidenta polície – Milana Lučanského sa okrem vysokopostavených vládnych predstaviteľov a policajtov zúčastnili aj stovky obyčajných Slovákov. Na počesť pamiatky Lučanského si priamo pred Prezídiom zaspievali dokonca aj slovenskú hymnu.

Mnoho Slovákov nemohlo vycestovať do Štrby, kde sa konal pohreb. Jednou z podmienok účasti na pohrebe bol aj negatívny test na koronavírus. Mnohí Slováci preto sa v rovnakom čase zišli pred vstupom do Prezídia policajného zboru, kde si uctili pamiatku Milana Lučanského.

Zhromaždenie nebolo rozpustené ani napriek tomu, že tam bolo niekoľko príslušníkov Policajného zboru, ktorí sa o rozpustenie tohto pietneho stretnutia viackrát snažili. Samotné spievanie hymny začína pri čase 3.50

Priebeh spomienky bol podľa viacerých účastníkov pokojný. Okrem pokojných rozhovorov bolo v dave počuť modlitbu Otčenáš, ktorú začala hovoriť jedna z prítomných dám. Množstvo ľudí z davu sa napokon pridalo k nej.

Spolupratričnosť vyjadrili aj ľudia z okoloidúcich áut, ktorí trúbili počas toho ako prechádzali okolo. Počas stretnutia odznela aj slovenská hymna, ktorú vystriedal obrovský potlesk, ktorý bol venovaný policajnému exprezidentovi za jeho oddanú službu národu.

Zdroj videa: Politika na Slovensku

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na počesť pamiatky Lučanského spievali Slováci hymniu priamo pred Prezídiom policajného zboru”