Nový liek proti koronavírusu: Kolchicín znižuje riziko komplikácií spojených s COVID-19

Montrealský srdcový inštitút (MHI) dnes oznámil, že klinické testovanie nového lieku Kolchicín prinieslo presvedčivé výsledky účinnosti pri liečbe COVID-19. Výsledky štúdie dokázali, že kolchicín znížil riziko úmrtia a dokonca aj riziko hospitalizácie u pacientov s COVID-19 až o 21%.

Tento výsledok bol získaný na základe výskumu, ktorý podstúpilo 4 488 pacientov. Analýza 4 159 pacientov, u ktorých bola diagnóza COVID-19 dokázaná PCR testom, pomohla k významnému zníženiu rizika úmrtí a hospitalizácie v porovnaní s liečbou placebom.

U pacientov s diagnózou COVID-19 sa po podaní lieku znížil počet hospitalizácií o 25%, potreba mechanickej ventilácie o 50% a riziko úmrtia až o 44%. Dr. Jean-Claude Tardif, riaditeľ Výskumného centra MHI, vysvetlil: „Náš výskum dokázal účinnosť liečby pri prevencii komplikácií spojených s COVID-19.

Sme radi, že ponúkame prvý perorálny liek na svete, ktorého použitie by mohlo mať významný vplyv na verejné zdravie a potenciálne zabrániť komplikáciám COVID-19 pre milióny pacientov.“

Podávanie tohto lieku by mohlo pomôcť zmierniť problémy s preťažením nemocníc a znížiť náklady na zdravotnú starostlivosť na celom svete.

COLCORONA je kontrolovaná klinická štúdia, ktorá sa uskutočnila prostredníctvom distribúcie lieku priamo k pacientom domov. Do výskumu boli zaradení pacienti z Kanady, zo Spojených štátov, z Európy, Južnej Ameriky a Južnej Afriky. Cieľom výskumu bolo zistiť, či liek Kolchicín môže znížiť riziko závažných komplikácií spojených s COVID-19.

COLCORONA je najväčšia svetová štúdia testujúca orálne podávaný liek pri nehospitalizovaných pacientov s COVID-19.

COLCORONA bola koordinovaná Montrealským srdcovým inštitútom v Montreale Health Innovations Coordinating Center (MHICC) a financovaná vládou, Národným inštitútom zdravia v USA (NIH), montrealskou filantropkou Sophie Desmarais a Therapeutics Accelerator – iniciatívou zahájenou nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation, Wellcome a Mastercard.

Zdroj: globenewswire.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nový liek proti koronavírusu: Kolchicín znižuje riziko komplikácií spojených s COVID-19”