Po štyroch rokoch snaženia sa im narodila dcéra. Keď chceli svoju rodinu rozšíriť TOTO naozaj nečakali!

Prírastok do rodiny býva naozaj jedným z najúžasnejších vecí, ktoré sa v živote partnerov udeje. Každý z nás je však iní a čo je pre niekoho veľa je pre iných dosť bežné.

Ak však partneri majú jedno dieťa väčšinou mu chcú dať aj súrodenca. Takto to bolo aj v rodine Natalie a Kahna, ktorým sa po štyroch rokoch manželstva pošťastilo a narodila sa im dcéra Kiki. Tej chceli dopriať súrodenca no na prvej prehliadke sa partneri dozvedeli naozaj šokujúcu správu. Natalie nečakala jedno dieťa ale rovno štyri!

 

Mala problém počať

Keď Natalie uvidela svoju vtedy 1 a pol ročnú dcéru Kiki, hrať sa a rozprávať sa so svojou bábikou, opäť niečo pocítila. Nechcela tak aby sa jej dcéra musela hrať sama a chcela jej tak dopriať súrodenca.

Predtým ako sa snažili o dieťaťko museli Natali lekári nasadiť lieky na stimuláciu ovulácie. Po pol roku snaženia však navštívila kliniku, ktorá sa zaoberá plodnosťou a tam sa dozvedela, že vôbec neovuluje a lieky, ktoré dostala tak boli slabé.

Preto začala s hormonálnou terapiou, kedy si musela chýbajúce hormóny pichať sama. Na tretíkrát sa tak zadarilo v roku 2018 spolu s manželom Kahnom privítali svoje prvé dieťa Kiki.

 

 

Nie dve, nie tri ale rovno štyri!

Po vyše roku tak Kiki chceli dať súrodenca a Natalie opäť začala s hormonálnymi injekciami pod dohľadom lekárov. Po dvoch týždňoch podávania hormónov sa Natalie jedno ráno zobudila s nevoľnosťou. Neverila však, že by to vyšlo tak rýchlo no keď sa ranné nevoľnosti zhoršovali a išla na vyšetrenie s krvi.

To potvrdilo, že Natalie je tehotná! No ako týždne prechádzali, Natalie sa cítila horšie a horšie takže predpokladala, že asi čaká dvojičky čo si myslela aj jej mama.

 

Na prehliadke po siedmych týždňoch sa na ultrazvuku dozvedela zaujímavú správu, keď uvidela 2 malé uzlíčky šťastia. “Dvojičky! Mala som pravdu,” vykríkla Natalie. No lekár jej povedal, že čaká viac ako dve deti. Pomyslela si teda, že sú to trojičky no lekár sa k nej otočil a oznámil, že čaká štvorčatá!

 

 

Aj napriek rizikám si deti vziať nenechala

Po tejto šokujúcej správe Natalin manžel takmer odpadol. Lekár ich však varoval, že sa jedná o vysokorizikové tehotenstvo. Oboznámil ich aj s tým, že Natalie môže porodiť predčasne a nemusia prežiť všetky deti. Navrhol im takzvanú “redukciu plodu/ov”, zákrok pri ktorom sa z maternice matky odstráni jeden alebo aj viac plodov.

Lekár jej tak vysvetlil, že týmto spôsobom by bolo jej tehotenstvo menej rizikové. Natalie rizikám porozumela no táto možnosť nebola pre ňu cestou na čo sa zhodli aj s manželom. Kvôli vysokorizikovému tehotenstvu musela chodiť na prehliadky oveľa častejšie no detičky rástli dobre. Na druhej strane Natalie sa cítili čím ďalej tým horšie a ako sama tvrdí, v štvrtom mesiaci sa cítila ako tesne pred pôrodom.

 

 

Musela vydržať dlhšie

Napriek radosti s prichádzajúcich štyroch detí sa toto tehotenstvo podpísalo na Nataliinom zdraví. Bolo jej neustále nevoľno a trápili ju bodavé bolesti panvy. V 32. týždni už Natalie nevládala no lekári jej odporúčali a prosili ju aby ešte trochu vydržala, pretože by to malo zásadný význam vo vývoji detí. Nakoniec tak dojednali termín cisárskeho rezu na 34. Týždeň. Keď nastal čas, Kahn odprevadil svoju manželku do operačnej sály, kde čakalo 50 zdravotníkov, keďže o každé bábätko sa musel starať jeden tím odborníkov. Ako prvý sa narodil syn Maioha (2,3 kíl), neskôr prišli na svet dcérky Frankee (1,9 kíl), Marley (2,2 kíl) a Maddison (2,1 kíl). Na predčasne narodené deti tak mali dosť dobrú váhu. Dcéru Marley a syna Maiohu museli okamžite odviezť, keďže mali problém s dýchaním no dcérky Frankee a Maddion dali Natalie hneď do náručia. “Sú dokonalé,” prehlásila Natalie.

 

 

Sú unavení no aj nesmierne šťastní

Po tom ako 4 týždne deti v nemocnici monitorovali ich konečne pustili domov k rodičom a nedočkavej veľkej sestre Kiki. A vtedy začal veľký frmol! Našťastie Kahnovi zamestnávateľ umožnil byť na istý čas doma a pomôcť Natalie so štvorčatami. Tie kŕmili každé 4 hodiny a zaberá im to celkovo 1 a pol hodiny. Hneď ako zaspia, Kahn a Natalie odpočítavajú hodiny do ďalšieho kŕmenia. Natalie tak povedala, že míňajú viac krabíc umelého mlieka a plienok ako predpokladala. Priznala aj to, že sú unavení no aj napriek tomu sú nesmierne šťastní. Štvorčatá už majú vyše 4-roch mesiacov a veľká sestra Kiky sa stále s nimi mazná. Natalie a Kahn si mysleli, že Kiki je zázrakom no teraz si na svoj zoznam môžu pripísať ďalšie 4 malé zázraky.

 

 

zdroj: thatslife.com.au