Poslanci Mazurek, Uhrík, Ďurica a Suja končia v ĽSNS. Problémom mali byť rýchle zmeny stanov strany, o ktorých nevedeli!

Milan Mazurek už pred pár dňami oznámil na svojom Facebooku odchod z predsedníctva strany ĽSNS. Dnes však spoločne s troma ďalšími straníckymi členmi oznámil definitívny odchod zo strany Mariana Kotlebu. Dôvodom na odchod mali byť nezhody práve s lídrom strany, ktorý si mal bez ich vedomia zmeniť stanovy vo svoj prospech. Tento krok im mal zamedziť zásah či podieľanie sa na rozhodovaní o podstatných otázkach.

Za všetkých okolností bude rozhodovať iba Kotleba

“Začiatkom tohto mesiaca delegáti snemu strany odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie. Z praktického hľadiska tak predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom,” oznámil Mazurek na svojom Facebooku ešte minulý týždeň.

O týchto zmenách sa podľa jeho slov mal dozvedieť iba náhodou a z toho dôvodu nemohol nijako zasiahnuť a k zmenám sa vyjadriť. Minulý týždeň ohlásil odchod z predstedníctva strany no dnes definitívne potrvdil aj odchod z členstva strany a poslaneckého klubu. Rovnako urobili aj poslanci Milan Uhrík, Ondrej Ďurica a Miroslav Suja.

 

Rozhodnutie na poslednú chvíľu

“Názorové rozdiely na fungovanie strany medzi nami a predsedom sú už bohužiaľ tak veľké, že ich považujem za neprekonateľné,” ozrejmil dnes Mazurek. Poslanec Ondrej Ďurica sa rozhodol zo strany odísť na základe vyjadrení Uhríka a Mazureka, keďže je presvedčený o tom, že bez nich nemá zmysel v strane naďalej ostávať. “Situácia v strane Kotlebovci ĽSNS ma rovnako ako aj niektorých mojich straníckych kolegov podnietila k odchodu zo strany. K tomuto rozhodnutiu som dospel dnes ráno, po dlhom zvažovaní,” oznámil prednedávnom Miroslav Suja

 

Končím v predsedníctve ĽS-Naše Slovensko.

Na základe vyjadrení mojich straníckych kolegov Milana Uhríka a Milana…

Uverejnil používateľ Ondrej Ďurica – poslanec NR SR, hovorca ĽSNS Utorok 19. januára 2021

 

Nedržím ich nasilu

Na odchod niektorých členov reagoval aj samotný Kotleba, ktorý tvrdí, že nikoho nedrží nasilu. „Kto chce ísť svojou vlastnou cestou, kľudne môže ísť,” dodal Kotleba. Na videu, kde podal stanovisko k vyjadreniam exposlancov, sa nachádzajú aj poslanci Schlosár a Beluský. Tí však údajné “netransparentné” zmeny stanov strany odmietli. Podľa informácii portálu aktuality.sk mal navyše Kotleba exposlancom zrušiť už aj stranícke e-maily.

 

Oficiálne stanovisko Ľudovej strany Naše Slovensko k fejsbukovým vyjadreniam našich kolegov.

Uverejnil používateľ Marian Kotleba Piatok 22. januára 2021

 

 

Zrútil sa mi svet

Mazurek sa k vzniknutej vnútrostraníckej nezhody vyjadril ešte počas víkendu v relácii Kulturblog. „To v živote možno zažijete len raz, že sa cítite byť zradený ľuďmi, s ktorými ste niečo budovali, boli ste ochotný ísť za nich do väzenia. Zrútil sa mi celý svet,“ uviedol zhrozený Mazurek. Tvrdil tak, že sa zničili medziľudské vzťahy a nedokáže pracovať v tíme ľudí, kde nevie či ho niekto nepodvedie. “Život ide ďalej a našou úlohou je Slovensku ponúknuť silnú, slušnú, hrdú a predovšetkým profesionálnu alternatívu voči súčasnému marazmu, korupcii a egoizmu,” napísal ešte dnes na Facebook.

 

Všetko zhrnul vo videu europoslanec Milan Uhrík:

JEDNA CESTA KONČÍ, EŠTE LEPŠIA ZAČÍNA 👍

Uverejnil používateľ Milan Uhrík – europoslanec Utorok 26. januára 2021

 

zdroj: Milan Mazurek – poslanec NR SR