Pracovné stretnutie v sídle Kotlebovcov: Počas zákazu vychádzania sa tam zišlo mnoho ľudí, niektorí nemali vôbec rúška!

Ešte 31. decembra 2020 vláda oznámila sprísnené opatrenia proti koronavírusu, ktoré budú platiť až do 24. januára 2021. Sprísnil sa najmä zákaz vychádzania, ktorý sa ochudobnil o výnimky a priniesol oveľa viac zákazov.

Zákaz zahŕňal akékoľvek návštevy a pracovať by sa malo len z domu ak to dovoľuje povaha povolania. V sídle Kotlebovcov sa tak počas nedele (3. januára) konalo údajne pracovné stretnutie, kde sa stretli ľudia z rôznych okresov, niektorí boli aj bez rúšok. Na miesto prišla aj polícia, ktorá oprávnenie stretnutia mala prešetrovať.

Mali na to právo?

Tento víkend sa v Banskej Bystrici konalo stretnutie strany ĽSNS, na ktorú sa zhromaždilo mnoho ľudí z rôznych okresov Slovenska. Stalo sa tak aj napriek tomu, že na Slovensku už od začiatku nového roka platia sprísnené podmienky. Malo sa údajne jednať o pracovné stretnutie strany, kde sa riešila stranícka organizácia no mnoho zúčastnených na otázky reportérky TV Markíza neodpovedalo. Na miesto dorazila aj polícia, ktorá situáciu prešetrila.

Podľa nich sa však jednalo o pracovné stretnutie, na ktoré malo vedenie strany udelenú výnimku. Okrem iného tak členovia strany odchádzali z rodinného domu, kde sa stretnutie konalo, s konzervami so šunkou, na ktorých bolo logo ĽSNS. Jednalo sa teda o legitímne stretnutie strany alebo iba o rozdávanie novoročných darčekov?

Celú reportáž TV Markíza si môžete pozrieť tu:

zdroj: tvnoviny.sk