Rodičia už nežijú a Klaudia tak žije z 2,50€ na deň! Kvôli padnémii sa jej nedarí nájsť si prácu.

Stratiť rodičov v mladom veku je veľkou tragédiou a deti, ktoré ostali to nemajú v živote ľahké. Smutný osud postihol aj mladú Klaudiu, ktorá prišla o oboch rodičov. Jej príbeh sa dostal dokonca do relácie Vila Rozborila, V siedmom nebi. Tam sa Klaudia pred kamerami rozrozprávala o jej osude no sama si nemyslí, že to má tak ťažké ako iní ľudia. Vo svojom živote je vďačná za všetko no mamina smrť v nej zanechal obrovský smútok a kopu otáznikov.

 

 

Prečo ma tu nechala samú?

Keď sa Klaudie Vilo opýtal aká bola jej mama, jednoznačne odpovedala, že bola vždy pozitívna, veselá a že mala dobré srdce. Vždy sa tak snažila aby bolo všetko v poriadku a Klaudia neskrývala silné emócie.

Veľká rana však prišla v deň Klaudiiných 18-tych narodenín, keď sa jej matka obesila. Podľa Klaudie mala problémy s alkoholom kvôli ktorým prišla o prácu. Neskôr sa situácia s alkoholom zhoršovala a Klaudiina mama začala piť ešte viac. Aj napriek tomu, že si jej mama všetko uvedomovala bola jednoducho závislá a nevedela prestať. Klaudia si ju vážila aj keď sa jej to nepáčilo.

“Prečo ma tu nechala samú?” pýta sa cez slzy Klaudia, ktorej mama nenechala žiadny list na rozlúčku.

 

PROSÍME ZDIEĽAŤ: Ak by ste chceli sympatickú Klaudiu finančne podporiť, tak jej pošlite peňažné dary na toto číslo účtu…

Uverejnil používateľ V siedmom nebi Nedeľa 20. decembra 2020

 

Má kde bývať no chce sa postaviť na vlastné nohy!

Svojho biologického otca Klaudia nikdy nepoznala no priznala, že aj on už je po smrti. Po tom čo sa jej mama zabila, rozišla sa aj s priateľom. Momentálne býva u sesternice, ktorá jej takto podala pomocnú ruku.

Za to, že má kde bývať a má okolo seba dobrých ľudí je vďačná. Čo sa týka jej finančnej situácie, nie je to veľmi ružové. Klaudia mesačne dostáva sirotský dôchodok (200€), rodinné prídavky keďže je ešte školopovinná (24€).

Po zaplatení všetkých výdavkov čo sa bývania týka jej ostane 74€ čo je v prepočte 2,50€ na deň. Celú túto situáciu by chcela zvládnuť tým, že začne pracovať. Priznala, že brigádovala v reštauráciu no situácia s pandémiou jej nedovoľuje ďalej si privyrobiť. Vilovi však prezradila, že by chcela vycestovať do zahraničia a aj to, že ju baví práca s ľuďmi.

 

Príbeh Klaudie aj to ako ju Vilo vytrhol z dennej rutiny si môžete pozrieť tu: