Rodina Lučanského poďakovala všetkým, ktorí si uctili jeho pamiatku

 

Koncom minulého pracovného týždňa sa v obci Štrba konal pohreb exprezidenta Policajného zboru – Milana Lučanského. Lučanský zomrel na následky vážnych poranení, ktoré si spôsobil po pokuse o samovraždu v jednej zo slovenských väzníc.

Na pohrebe Lučanského sa okrem jeho rodinných príslušníkov, známych a kolegov, zúčastnili aj mnohí slovenskí politici ako Štefan Harabin, ktorý tam prišiel bez povinného negatívneho výsledku testu na koronavírus a bez ochranného rúška.

Okrem neho sa pohrebu pod Tatrami zúčastnil aj bezpečnostný analytik Milan Žitný či bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák.

 

Pohreb a samotná rozlúčka s Milanom Lučanským bola naozaj diskutovanou záležitosťou posledných dní. Mnohí Slováci tvrdia, že vláda a polícia si Lučanského neúctila tak, ako by sa patrilo. Iní naopak tvrdia, že Lučanský je zločinec a nič z toho by si aj tak nezaslúžil.

Po jeho pohrebe bol na sociálnej sieti uverejnený príspevok, ktorý napísala rodina Milana Lučanského: ,,Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí boli pri nás počas poslednej rozlúčky s gen. Milanom Lučanským.

Vieme, že situácia v krajine nie je jednoduchá. Preto si veľmi vážime všetkých, ktorí sa zúčastnili rozlúčky osobne na cintoríne v Štrbe. Naše ĎAKUJEME patrí aj tým, ktorí si uctili jeho pamiatku pred policajnými budovami, na námestiach, ale aj doma. Veľmi si vážime každú úprimnú podporu.“

zdroj: Milan Lučanský