Rodina Lučanského prosí o pomoc pri hľadaní dôkazov z nemocnice v Ružomberku

Smrť exprezidenta Policajného zboru – Milana Lučanského bola „tŕňom v oku“ mnohých vplyvných Slovákov a politikov. Aj napriek tomu, že komisia zriadená kvôli prešetreniu vysvetlila, že dokumentácia podrobností o generálovej smrti zahŕňa všetky dôležité informácie, rodina Milana Lučanského si myslí opak.

Jeho najbližší sa rozhodli na oficiálnom facebookovom profile Milana Lučanského uverejniť prípevok, v ktorom prosia o pomoc pri objasnení niektorých udalostí. V príspevku vyjadrili aj vďaku za podporu, ktorá im v týchto chvíľach nesmierne pomáha.

 

Rodina však vyjadrila obavy z veľkých nejasností z obdobia, keď bol generál Lučanský v nemocnici v Ružomberku.

V príspevku napísali: ,

,Veríme, že niekto má v mobile informácie alebo fotografie, ktoré by nam mohli pomôcť. Či už ide o dokumenty alebo o fotografie z chodby, z ulice, ked generála priviezla eskorta.“ Rodina Lučanského zároveň dodala, že nie sú politikmi ani novinármi a tvrdia, že zaručujú 100 % anonymitu, pretože chápu, že doba je zlá a ide o citlivé udalosti.

Rodina sa rozhodla zriadiť anonymné úložisko, kam môžu Slováci nahrať čokoľvek, čo by im mohlo pomôct.

Na záver poprosili aj o to, aby im ľudia posielali urážlivé správy, výhrážky, novinové články a komentáre zo sociálnych sietí, ktoré by mohli rodine v budúcnosti pomôcť. Slováci ich majú posielať tu.

Zdroj: Facebook/Milan Lučanský

foto:policiaslovakia