Slovák, ktorý slúžil na Covide Urgent napísal emotívny status „Preto nebuď ko*kot a daj sa zaočkovať“ odkazuje

V posledných dňoch sa mnoho slovenských lekárov rozhodlo prehovoriť o nezvládateľnom vývoji koronavírusu na Slovensku. Slovenskí lekári už nezvládajú nápor pacientov a hrozí, že o pár dní budú kapacity nemocníc úplne plné.

Lekár Tomáš D. z nitrianskej nemocnici sa rozhodol pridať k skupinke lekárov, ktorých už nebaví dokazovať ostatným to, že koronavírus nie je výmysel. Poslednú službu v minulom roku lekár opísal: ,,Na vlastné oči som videl, ako doteraz zdraví ľudia bez predchorobia, bez komplikácií prichádzajú a dusia sa. Jedna sanitka. Druhá sanitka. Tretia. Sedem. Nemal som kyslík. Ľudia sa dusili. Opakujem, XY zdravých mladých ľudí… Pozeráte sa do očí ľudí a odchádza z nich život. Nič im doteraz nebolo. V hlave ide, ku*va, kde je chyba? Prichádzajú RTG a CT, obojstranný zápal pľúc. Obojstranný zápal pľúc… Covid. Covid. Covid.” 


Zhodnotil, že Slovensko je na tom podobne ako bolo Taliansko na začiatku roka 2020. Lekár Tomáš dodal: ,,Vážne, pred polrokom som videl videá, ako v Taliansku stálo x sanitiek pred nemocnicou, niekto to ani do tej nemocnice nedal, proste zomrel. A teraz stojím na oddelení, na jednej strane desať ľudí, čo prišlo po svojich a na druhej strane desať dovezených sanitkou v jednou momente, a to sú 3.00 ráno, nepil si, nejedol si, s prepáčením si neš*al ani si si neprdol.

Na záver Slovákov poprosil, že sme zapojili rozum a správali sa zodpovedne: ,,Ľudstvo prechádza veľkou lekciu a veľkou skúškou inteligencie, inteligencie nie jednotlivca, ale kolektívu. Prosím, pomôž zdravotníkom, lekárom, sestrám, sanitárom, predavačkám, ľuďom v reálnej prvej vlne. Ľuďom, ktorí bežné privádzajú na svet malé deti, liečia rakovinu, vysoký tlak možno aj tvojho otca… Ale teraz musia vyriešiť Covid, aby bol svet zdravým miestom nie pre mňa, nie pre teba, ale pre nás. Preto nebuď ko*ot a daj sa zaočkovať, chráň seba a svojich blízkych. Ukáž to, že v hlave nemáš nas*até. Prosím.

Zdroj: Debnár Tomáš