“Sme unavení, nevládzeme. Prosíme o pomoc!”: Tiesňová linka 155 je v týchto dňoch maximálne preťažená.

Dnes sme na Slovensku zaznamenali rekordný počet nakazených ľudí ochorením Covid-19. Najnovší prírastok nakazených tak predstavoval číslo 12 269 (6 315 PCR testy, 5 954 antigénové testy). Premiér Igor Matovič dnes vyhlásil, že situácia je naozaj vážna a zvolal mimoriadne zasadnutie vlády. Situácia v nemocniciach sa zhoršuje, keďže pribúda aj veľké množstvo hospitalizovaných a bohužiaľ aj mŕtvych. Operačné stredisko tiesňovej linky 155 tak prosí ľudí o pomoc!

 

Chronickí chorí by nemali prijímať návštevy

“SME NA POKRAJI SÍL. Tiesňová linka 155 čelí v týchto dňoch obrovskému náporu. Sme už na pokraji síl. Volajte nám prosím, len ak ide o život alebo hrozí vážne poškodenie zdravia,” napísali na svoj Facebook. V prípade ak Vám nejde o život, informujte o svojich problémoch svojho obvodného lekára/lekárku, v prípade dovolenky ich isto aj niekto zastupuje. Ak ste pacientom s chronickými ochoreniami mali by ste byť v týchto dňoch maximálne obozretný a udržiavať svoj vlastný tvrdý lockdown a nepríjmať žiadne návštevy.

Nevládzeme!

“A ak nám už voláte, hovorte zásadne pravdu. Keď vyšleme posádku k prípadu, ktorý nie je vážny, záchranári môžu chýbať pri pacientovi, bojujúcemu o život. Ktorý sa dusí, nemôže dýchať. Ktorý má infarkt. Mŕtvicu. Je v bezvedomí. Má ťažký úraz a masívne krváca. Tým pacientom môže byť niekto z Vašich blízkych. Pokojne aj Vy. Odbremeníte nielen nás, ale aj preťažených a unavených záchranárov. A kolabujúce nemocnice. A svojim prístupom zachránite životy. Sme unavení, nevládzeme. Prosíme o pomoc. Vaši operátori linky 155,”  dodali na záver s prosbou operátori tiesňovej linky.