VIDEO: Takto trpia pacienti v nemocnici v Bratislave na Koronu. Ministerstvo zdravotníctva uverejnilo smutné video

Situácia na COVID oddeleniach je vo viacerých slovenských nemocniciach kritická. Vážnu situáciu, na ktorú doplácajú najmä chorí pacienti zachytáva aj video, ktoré uverejnilo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky na svojom oficiálnom facebookovom účte.

Video, ktoré bolo vytvorené na COVID oddelení v Univerzitnej nemocnici v Bratislave natočil kameraman Damián König. Video zachytáva interiér oddelenia COVID-19, na ktorom ležia najvážnejšie chorí pacienti.

Jeden z pacientov, ktorý na tomto oddelení leží už niekoľko dní dokonca priznal, že na koronavírus neveril. Dnes priznal, že už má rešpekt. 

Medzi smutnými zábermi ťažko chorých pacientov sa vo videu objavujú konšpirátori, ktorí aj napriek vážnemu neľahkému vývoju koronavírusu na Slovensku dokážu popierať vážnosť situácie spojenej s COVID-19.

V posledných dňoch sa na Slovensku identifikovalo niekoľko tisíc nových pacientov.

 

Prostredníctvom RT-PCR bolo dnes zistených 2 980 nakazených a prostredníctvom antigénových testov ich bolo 3 634. Pozitivita RT-PCR sa teda pohybovala na úrovni 27,96 %. Do dnešného dňa Slovensko zaznamenalo 2 859  obetí, medzi ktoré patrí aj 71 obetí, ktoré koronavírusu podľahli práve dnes. Aktuálny počet hospitalizovaných je ku dnešnému dňu 3 181.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Takto trpia pacienti v nemocnici v Bratislave na Koronu. Ministerstvo zdravotníctva uverejnilo smutné video”