Za každého neoprávnene zaočkovaného Slováka hrozí zdravotníckym zariadeniam vysoká pokuta

Pedseda vlády Slovenskej republiky, Igor Matovič, dnes požiadal ministra zdravotníctva o legislatívnu zmenu, ktorá umožní uložiť vysokú pokutu zdravotníckym zariadeniam, ktoré budú neoprávnene očkovať.

Premiér SR sa tak rozhodol najmä po prevalení kauzy neoprávnene zaočkovanej Dominiky Cibulkovej. Zdravotník v nemocnici na Kramároch ju mal zaočkovať po tom, čo sa tam šla len informatívne opýtať, kedy by spolu s rodinou mohli prísť na rad.

Igor Matovič tak na základe tejto nepríjemnosti uverejnil príspevok, v ktorom napísal: ,,Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle.“ Premiér potvrdil, že požiadal ministra zdravotníctva, aby v legislatíve nastala zmena, ktorá zaručí všetkým nedisciplinovaným zariadeniem vysokú pokutu.

 

Pokuta by sa mala pohybovať vo výške 10 000 € a hrozí každému zdravotníckemu zariadeniu za každého neoprávnene zaočkovaného Slováka. Matovič v príspevku pokračoval: ,,Požiadal som pána ministra zdravotníctva, aby do zajtra prišli jeho legislatívci s takou zmenou, ktorá umožní uložiť pokutu 10 000 € za KAŽDÉ zlyhanie tomu zdravotníckemu zariadeniu, ktoré kohokoľvek uprednostní, alebo zaočkuje bez náležitej evidencie.“

✅ Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle. Požiadal som…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 12. januára 2021

 

Zdroj: Facebook/ Igor Matovič

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Za každého neoprávnene zaočkovaného Slováka hrozí zdravotníckym zariadeniam vysoká pokuta”