Za každého neoprávnene zaočkovaného Slováka hrozí zdravotníckym zariadeniam vysoká pokuta

Pedseda vlády Slovenskej republiky, Igor Matovič, dnes požiadal ministra zdravotníctva o legislatívnu zmenu, ktorá umožní uložiť vysokú pokutu zdravotníckym zariadeniam, ktoré budú neoprávnene očkovať.

Premiér SR sa tak rozhodol najmä po prevalení kauzy neoprávnene zaočkovanej Dominiky Cibulkovej. Zdravotník v nemocnici na Kramároch ju mal zaočkovať po tom, čo sa tam šla len informatívne opýtať, kedy by spolu s rodinou mohli prísť na rad.

Igor Matovič tak na základe tejto nepríjemnosti uverejnil príspevok, v ktorom napísal: ,,Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle.“ Premiér potvrdil, že požiadal ministra zdravotníctva, aby v legislatíve nastala zmena, ktorá zaručí všetkým nedisciplinovaným zariadeniem vysokú pokutu.

 

Pokuta by sa mala pohybovať vo výške 10 000 € a hrozí každému zdravotníckemu zariadeniu za každého neoprávnene zaočkovaného Slováka. Matovič v príspevku pokračoval: ,,Požiadal som pána ministra zdravotníctva, aby do zajtra prišli jeho legislatívci s takou zmenou, ktorá umožní uložiť pokutu 10 000 € za KAŽDÉ zlyhanie tomu zdravotníckemu zariadeniu, ktoré kohokoľvek uprednostní, alebo zaočkuje bez náležitej evidencie.“

✅ Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle. Požiadal som…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 12. januára 2021

 

Zdroj: Facebook/ Igor Matovič