Ako by dnes vyzerala krvavá Alžbeta Bátoriová a ďalšie historické postavy ?

Ak ste niekedy premýšľali nad tým, ako by vyzerali historické postavy, keby boli nažive tu a teraz, potom už nemusíte premýšľať. Becca Saladinová vám to ozrejmí.

Becca, ktorá pracuje ako grafická dizajnérka na plný úväzok, vytvorila sériu Royalty Now ako spôsob, priblížiť minulosť do súčasnosti a pomôcť nám pozrieť sa na históriu z nového uhla pohľadu. Becca uviedla, že vytvorenie každého obrázka jej trvá od 4 do 5 hodín. Niekedy aj dlhšie. „Mnoho ľudí si myslí, že používam iba aplikáciu alebo im jednoducho vymením tvár, ale je to oveľa zložitejšie, aby to vyzeralo čo najrealistickejšie,“ uviedla.

#1 Nefertiti

#2 Elizabeth I

#3 Cyrus Veľký

#4 Ludwig Van Beethoven

„Používam Photoshop, takže nakoniec nájdem obrázok, ktorý bude pasovať (podobný tón pleti, farba vlasov, uhol tváre), a potom začnem pridávať funkcie. Väčšinou originálnu sochu alebo obrázok skopírujem a prilepím na nový na porovnanie a potom doň začnem komponovať nové obrázky, “ rozobrala Becca podrobnosti o svojom umeleckom postupe.

„Napríklad nájdem nový nos a premením ho na tvar nosa portrétu, aby som pridala na realite portrétu. Potom to opakujem so zvyšnými prvkami. Výsledný obraz je väčšinou fotokompozitný s digitálnym obsahom.“

#5 Marie Antoinette

#6 Kráľovná Nzinga 

#7 Catherine Aragónska 

Zaujímalo nás tiež to, čo Beccu nadchýna pre históriu. Odhalila, že takmer každý deň zistí niečo nové o histórii pri výskume svojich portrétov.

„Myslím si, že je naozaj úžasné pokračovať v učení a zvyšovať svoju hĺbku vedomostí o určitých veciach. Povedala by som grafickým dizajnérom alebo umelcom, aby šli stále ďalej. Všetko je totiž naučená zručnosť. Pred rokom som urobila portréty, za ktoré som dnes v rozpakoch. Ale stále rastiem ako umelec. Je pekné vidieť vašu prácu potom, ako ste na nej tvrdo pracovali a vedieť, ako pri nej rastiete. Takže by som im povedala iba to, aby v tom pokračovali a cvičili,“ uviedla zdravú rada každému, kto chce ísť v jej šľapajach.

#8 Aristoteles

#9 Yoruba Ruler

#10 Elizabeth Báthory

#11 George Washington

Becca začala pretvárať historické postavy pomocou svojich schopností grafickej dizajnérky asi pred rokom a pol. To, čo sa začalo ako koníček, odvtedy prerástlo v niečo oveľa väčšie, o čom vás bude informovať 262 000 fanúšikov sledujúcich účet Instagramu Royalty Now. Od detstva sa Becca zaujímala o umenie. Keď bola malá, vždy maľovala a vytvárala si skice. Začala sa zaujímať o históriu, pretože jej rodičia veľa čítali, zatiaľ čo mama s ňou robila umelecké a vedecké projekty. Dá sa teda bezpečne povedať, že bola na ceste k tomu, čo robí teraz, od samého začiatku svojho života.

#12 Mumtaz Mahal

#13 Lady Jane Grey

#14 Jane Seymour

#15 Mary Boleyn

„Prvá kniha, ktorú mi môj otec prečítal o histórii, bola beletrizovaná verzia príbehu Anne Boleyn pre mladých dospelých. Potom som sa stala posadnutou tudorovskou históriou. Tiež som milovala Pompeje, staroegyptské múmie a všetko ostatné, čo mi pomohlo cítiť sa blízko k ľuďom z minulosti. Myslím si, že preto ma tak veľmi baví robiť tieto premeny.“

#16 Dido Elizabeth Belle

#17 Cleopatra VII

#18 Henry VIII

S nápadom pretvárať historické postavy prišla, keď sa jedného dňa dívala na portrét Anne Boleynovej. Vtedy začala Becca premýšľať o tom, ako by Boleyn vyzerala dnes, pretože na svojich portrétoch nevyzerala veľmi živo.

#19 Toussaint L’ouverture

#20 Akhenaten

#21 Catherine De’ Medici

„Videla som, že niekto iný na Reddite skúša niečo podobné s Tudorovými manželkami a videla som tiež pretvorenie rímskych sôch. Photoshop sa mi vždy veľmi páčil. Je to veľmi mocný nástroj, a tak som sa rozhodla skúsiť niečo vytvoriť, a potom som už len pokračovala.“ 

#22 Hurrem Sultan

#23 Suleiman Veľkolepý

#24 Elizabeth z Yorku

#25 Shah Jahan

https://www.instagram.com/p/CG8IpGNnHuy/
Zdroj: www.boredpanda.com
Zdroj foto: Royalty Now