Ako Matoviča ostrihala najmladšia dcéra: Historku vytiahol počas príhovoru v Elyzejskom paláci pred francúzskym prezidentom Macronom!

Ešte túto stredu sa premiér Igor Matovič stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Ako inak privítaný bol v Elyzejskom paláci, sídle prezidenta.

Aj keď im počasie neprialo, neodradilo ich to od príhovoroch pod holým nebom. Macron dokonca ochotne Matovičovi počas príhovoru podržal dáždnik nad hlavou.

Zatiaľ čo Macron poňal svoj príhovor diplomaticky, Matovič neopomenul vtipnú historku o tom ako ho ostrihala jeho mladšia dcéra Klárka. Ako na to zareagoval francúzsky prezident?

 

„Obaja sme zástancami európskej stratégie, testovania – a tu chcem pochváliť všetko úsilie, ktoré ste dokázali vyvinúť v počiatočnom štádiu krízy,“ spomenul v príhovore Macron.

Ďalej vyzdvihol aj dialóg medzi Slovenskom a Francúzskom ale aj celou Európskou úniou, ktorý je založený na vzájomnej dôvere či budúcnosti plnej jednoty a solidarity.

Nezabudol opomenúť ani jeho vieru v to, že Európa bude mať k dispozícii dostatok vakcín aby sa väčšia časť obyvateľstva zaočkovala čo najskôr.

 

 

Matovičov príhovor bol trochu iný

Na druhej strane, Igor Matovič, sa rozrozprával o začiatkoch prvej Československej republiky, ktorú podporovali aj Francúzi. Navyše sa Macronovi poďakoval za to, že ako reprezentanta Slovenska pozval jeho osobne.

Prehlásil aj to, že by chcel aby Slovensko bolo pre Francúzsko majákom zmeny v celej Európe.

Avšak údajne sa ako prvé Macrona opýtal či má protilátky po prekonaní ochorenia Covid-19.

„Jedna vec je, že som pred voľbami na juhu Francúzska sľúbil, že budeme chcieť Slovensko bez korupcie,“ pripomenul jeho protikorupčnú kampaň ešte pred parlamentnými voľbami, ktoré vyhral. 

 

 

V neposlednom rade sa však francúzskemu prezidentovi rozhodol prerozprávať vtipnú historku s jeho dcérou Klárkou.

Tá ho pred cestou Paríža ostrihala nožnicami na papier. „Moja mladšia dcérka mi hovorí, že taký vlasatý nemôžeš ísť.

Ja jej vravím, že Klárka je lockdown a kaderníctva sú zatvorené.

Klárka mi hovorí, že ja ťa ostrihám.

Takže, toto je jej dielo,“ povedal s úsmevom Matovič Macronovi.

Na Macronovej tvári bolo vidieť letmý úsmev a v konečnom dôsledku vyhlásil, že Matovičovi „ďakuje za jednoduchosť a priamu povahu“.

 

Z Matovičovej novej frizúry si ako inak urobila srandu aj známa stránka Zomri:

Prajeme veľa šťastia vo Francúzsku a hlavne veľa mémov (Tomáš)

Uverejnil používateľ Zomri Streda 3. februára 2021