Davy turistov v Tatrách. Slováci nedodržiavajú žiadne nariadenia

Vysoké a Nízke Tatrynezvládajú extrémny nápor turistov. Davy Slovákov vyrazili do prírody aj napriek platným protipandemickým opatreniam.

Nedodržiavajú odstupy, povinné nosenie rúšok a niektorí pri sebe nemajú ani negatívny antigénový test. 

Na Šumiaci pod Kráľovou hoľou to v priebehu týždňa vyzeralo mimoriadne kriticky.

Slováci sa tam tlačili, ich autá parkovali aj na miestach so zákazom parkovania. Parkoviská v mnohých okolitých obciach sú plné áut zo všetkých kútov Slovenska. Starostka obce Šumiac, Jarmila Gordanová, sa pre RTVS vyjadril: ,,Z môjho pohľadu je situácia neúnosná.“

Vodiči vraj porušujú dopravné značky, za čo im hrozí vysoká pokuta či dokonca až trestné stíhanie. Strážcovia národného parku potvrdili, že nedodržiavanie pravidiel nekončí len pri parkovaní.

Mnoho z rastlín má poškodené výhonky, čo bolo spôsobené lyžami.

Vo vyšších stupňoch ochrany dokonca dochádza aj k neprimeranému plašeniu zvierat.

Vo Vysokých Tartrách bolo ešte o čosi viac ľudí. Jeden z turistov potvrdil, že počas uplynulého víkendu bolo na Štrbskom plese približne 5 000 ľudí.

Rúška si tam ľudia nasadzovali až v momente, kedy uvideli kameru. Strážcovia prírody prosia, aby ľudia zvolili menej komerčné trasy v prírode a aby vždy dodržiavali pravidlá, ktorá na území národných parkov platia.

Pozrite si reportáž RTVS:

Zdroj: spravy.rtvs.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Davy turistov v Tatrách. Slováci nedodržiavajú žiadne nariadenia”