Facebook bude mazať všetky dezinformácie o očkovaní a koronavíruse. Konšpirátori sa majú mať na pozore

Facebook pokračuje vo svojej misii, v ktorej chce zabrániť šíreniu dezinformácií o koronavíruse a vakcínach.

O pandémii Covid-19 boli tisíce falošných, zavádzajúcich alebo klamlivých príspevkov, ktoré spôsobovali, že ľudia boli zmätení a nevedeli, čomu majú veriť.

Ľudia si mysleli, že vírus bol vytvorený v laboratóriu, že s tým súvisí sieť 5G a že vakcína má v sebe mikročip určený na kontrolu mysle ľudí. 

Facebook na konci minulého roka oznámil, že zakáže klamlivý obsah o koronavíruse a o pandémii.

Platforma sociálnych médií však teraz pristupuje k svojej novej politike ešte tvrdšie.

V príspevku na blogu stojí: „Rozširujeme naše úsilie o odstránenie nepravdivých tvrdení na Facebooku a Instagrame o vakcínach COVID-19. Od decembra sme odstránili nepravdivé tvrdenia o vakcíne COVID -19, ktoré riešili odborníci na verejné zdravie.

Dnes po konzultáciách s poprednými zdravotníckymi organizáciami vrátane Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) rozširujeme zoznam nepravdivých tvrdení, ktoré odstraňujeme každý deň.“

Medzi hoaxami, ktoré budú na Facebooku zakázané, patria aj príspevky, ktoré tvrdia – že koronavírus je vyrobený človekom, že vakcíny sú účinné, že je bezpečnejšie sa koronavírusom nakaziťže vakcíny sú toxické, nebezpečné alebo spôsobujú autizmus.

Facebook dodal: „Túto politiku začneme presadzovať okamžite, s osobitným zameraním na stránky, skupiny a účty, ktoré porušujú tieto pravidlá. Skupiny, stránky a účty na Facebooku a Instagrame, ktoré opakovane zdieľajú tieto príspevku budú úplne odstránené. 

„Žiadame tiež niektorých správcov, aby skupiny s členmi, ktorí porušujú pravidlá, dočasne blokovali v rámci skupiny. Tvrdenia týkajúce sa očkovania proti COVID-19 budú aj naďalej kontrolované overovateľmi z tretích strán.“

Facebook už zakázal reklamy na kampane proti očkovaniu. Spoločnosť uviedla, že sa zaviazala propagovať len relevantné a podložené výsledky o očkovaní.“

Zdroj: ladbible.com

foto: Hoaxy a podvody – Polícia SR