Kampaň za očkovanie proti koronavírusu Podporila prezidentka a iné známe slovenské osobnosti

Po príklade okolitých krajín sa Slovensko rozhodlo vytvoriť a propagovať novú kampaň za očkovanie proti koronavárusu.

Kampaň má na starosti Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré v týchto dňoch uverejnilo web, na ktorom si ľudia nájdu odpovede na otázky, ktoré by ich mohli o očkovaní zaujímať.

Internetová stránka slovenskoproticovidu.sk zodpovedá na otázky bezpečnosti a účinnosti dostupných očkovacích látok, samotných typov očkovacích vakcín, procesu očkovania a zároveň vyvracia mýty a hoaxy, ktorých je plný internet. Na stránke sa píše:

,,Pre porazenie Covidu potrebujeme milióny zodpovedných rozhodnutí. Kľúčom k nim sú overené a presné informácie.“Ministerstvo tým naznačuje pravdivosť a presnosť overených informácií, ktoré sú na spomínanej stránke.

Kampaň o očkovaní podporuje aj množstvo známych Slovákov. Na čele s lekárom, vedcom a infektológom Vladimírom Krčmérym sa očkovanie rozhodla podporiť aj prezidentka Slovebskej republiky – Zuzana Čaputová, filmová a divadelná herečka –

Kamila Magálová, moderátorka – Adela Vinczeová, Prezident Slovenského červeného kríža – Vilam Dobiáš a okrem iných aj slovenský majster sveta v atletike a olympijský víťaz – Matej Tóth.

Zuzana Čaputová o očkovaní povedala:

,,Očkovanie nás už stáročia chráni pred množstvom chorôb.

Dôverujem odborníkom, a preto vakcínu aj dnes považujem za jedinú cestu, ako poraziť vírus a vrátiť naše životy do normálu. Verím, že každý dostane šancu sa zaočkovať, aby sme znova mohli žiť bez obmedzení.

Môcť znova robiť všetko, z čoho máme radosť. Môcť znova objať svojich najbližších. Môcť znova stretnúť všetkých tých, na ktorých nám záleží. Mať k sebe znova blízko.“

Ministerstvo zdravotníctva dokonca uverejnilo návod nato, ako sa nenakaziť hoaxami o koronavíruse: ,,Ľudia, ktorí sa nakazia virálnymi hoaxami o Covide-19, majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú neopatrní a nakazia sa aj samotným vírusom (alebo sami nakazia niekoho iného).“

NÁVOD: AKO SA NENAKAZIŤ HOAXAMI O COVIDE
Ľudia, ktorí sa nakazia virálnymi hoaxami o Covide-19, majú väčšiu…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Streda 14. októbra 2020

 

Zdroj: slovenskoproticovidu.sk, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva SR