štvrtok, 18 júla, 2024

Lockdown prestáva fungovať: Matovič tvrdí, že sme mohli mať už všetko otvorené no opatrenia sa nedodržiavajú!

Dnes zasadá pandemická komisia a neskôr večer aj vláda kvôli otázke sprísňovanie opatrení.

Premiér Igor Matovič tvrdí, že lockdown prestáva fungovať no môžeme si za to všetci svojou nezodpovednosťou. No aj napriek tomu je podľa neho hlavným problém britská mutácia vírusu, ktorá sa začína na Slovensku rozširovať.

Namiesto postupného uvoľňovania opatrení tak vláda musí opäť sprísňovať, no hlavným cieľom je zodpovedné dodržiavanie opatrení.

Iba takto sa môžeme za krátky čas dostať späť k slobode ako tomu bolo predtým.

 

Ďalší konflikt v koalícii?

Na tlačovej konferencii sa premiér vyjadril aj k návrhu Mareka Krajčího o udeľovaní výnimiek prostredníctvom SMS správ.

“Myslím si, že to je nápad, nemusíme vymýšľať koleso, toto funguje v Grécku dlhé mesiace takto má Grécko svoj lockdown nastavený.

Nebol som toho svedkom neviem jednoducho pán minister zdravotníctva zrejme na tlačovke po nejakej otázke možno prišiel s takýmto individuálnym nápadom,” povedal Matovič.

Reportér však poznamenal, že tento návrh už stihli skritizovať koaličný partneri SaS a Za ľudí. Rovnako aj minister vnútra, Roman Mikulec, si nevie predstaviť ako by to polícia dokázala odkontrolovať.  

 

https://www.instagram.com/p/B9CC0w6njqc/

 

Musia sprísniť Covid automat

Matovič však pripomenul, že je to zatiaľ len nápad, ktorých v nasledujúcich hodinách či dňoch odzneje ešte mnoho.

Tým chcel teda naznačiť, že ešte nič nie je isté a rovnako poznamenal, že nechce aby tento návrh spôsobil zbytočne ďalší konflikt v koalícii.  No na druhej strane je premiér rád, že sa koalícii podarilo odsúhlasiť Covid automat.

Teraz sa však musia dohodnúť či je dostatočne silný a či nie je potrebné ho sprísniť.

“Realita je taká, že lockdown prestáva fungovať, zrejme preto, že podiel britskej mutácie je presne tak ako som na tlačovkách predošlých avizoval, že tomu sa zabrániť nedá, že nám narastá a tým pádom sa treba zamýšľať nad tým, že čo budeme robiť ďalej,” dodal.

 

https://www.instagram.com/p/CKhM1uoLtbJ/

 

Nemáme dosť policajtov

Na túto odpoveď zakontroval reportér TV Markíza, ktorý poukázal na nedodržiavanie opatrení. Preto sa premiér opýtal či namiesto sprísňovania nie je efektívnejšie posilniť kontroly.

Matovič však vysvetlil, že na Slovensku máme 25 000 policajtov a 12 000 vojakov, ktorí by tieto kontroly mohli vykonávať avšak nás je dokopy 5 miliónov.

Ak by mali hliadky fungovať na 2 zmeny 12 hodín denne 7 dni v týždni, naraz by sa dokázalo nasadiť 5000 ľudí. Na jedného človeka by tak nevyšiel ani jeden policajt a aj ten jeden policajt by toho veľa neskontroloval.

 

https://www.instagram.com/p/CHTMsDYpNDf/

 

Všetko je v našich rukách

“Keď to v nás nebude, ked si neuvedomíme, že máme to naozaj v našich rukách a že o tom ako tu dlho budeme strádať o tom rozhodujeme vlastne iba my. Alebo pred tým, že ako budeme rešpektovať opatrenia tak to nezvládneme.

Toto sa stalo viacerým krajinám,” vysvetlil Matovič. Pripomenul, že lockdowny v iných krajinách sú približne rovnaké no niekde zaberajú a inde nie.

Na Slovensku to podľa jeho slov funguje na základe príslovia “každý pes iná ves” a keď opatrenia nedodržuje vláda, nedodržujú ich ani občania. Hovoril o tom ak by sa opatrenia dodržiavali nemuseli by sa zavádzať ďalšie a dávno by sme mohli už mať otvorené všetko.

 

“Miera slobody kú budeme mať záleží len a len od nás. Úplne krásne v tomto prípade sa ukazuje, že sloboda je zodpovednosť. Čím viac slobody chceme alebo zodpovednosti, tým viac anarchie alebo priestoru pre ten vírus vytvárame,” dodal premiér na záver. Dúfa tak, že aspoň polovička ľudí bude nové opatrenia dodržiavať no práve kvôli ďalším tvrdším opatreniam si žijeme horšie.

 

Záznam z tlačovej konferencie si môžete pozrieť tu:

 

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Prečítaj si aj

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Má šesť detí a nebola vydatá v kostole. Kňaz odpovedal, či je to pre Boha „nedôležité“

V digitálnom veku, kde sa hranice medzi tradičnými a...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie čistoty a hygieny v každom priestore. Aby bolo upratovanie skutočne precízne, je dôležité zvoliť správne...
Verified by MonsterInsights