Matematik Koprda vyvrátil nepravdivé tvrdenia o koronavíruse, ktoré uverejnil primár Kubík

Jozef Kubík, primár pľúcneho oddelenia Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, uverejnil príspevok, v ktorom hodnotí aktuálny stav slovenského zdravotníctva. Aj napriek tomu, že je ako vyťažený lekár pracovne zaneprázdnený a na oddych si nájde len veľmi málo času, rozhodol sa ukázať realitu, ktorú ako lekár s 26 ročnou praxou vraj dokáže objektívne zhodnotiť.

Pán Kubík pracuje s respiračnými ochoreniami už viac ako 23 rokov, má skúsenosti z reálnej praxe, niekoľko odborných certifikátov, jednu štátnu skúšku a funkciu krajského odborníka.

Primár Kubík prezradil, že po tom, čo v prvej vlne uverejnil svoje obavy a názory, bol poverený vedením a celkovou organizáciou COVID oddelenia a opatrení v jeho nemocnici.

Podľa neho bola a ešte stále je pandémia koronavírusu biologickou vojnou.

Po zavedení opatrení v prvej vlne sme boli jednou z najlepších, ak nie úplne najlepšou krajinou sveta v rámci zvládnutia pandémie. Primár sa zároveň opýtal: ,,Tak prečo sme teraz najhorší?“

Na otázku odpovedal: ,,Po prvej vlne sa tí, čo mali na starosť pandémiu, uspokojili, nič neriešili, nepripravovali krajinu na prípadnú 2. a ďalšie vlny, či na podobný stav v budúcnosti, hoci ich na to viacerí odborníci z praxe upozorňovali.

Cez leto nemocnice nedostali žiadnu reálnu podporu, nedopĺňali sa prístroje, ľudské zdroje, OOPP, neposilnili sa personálne RÚVZ. Neanalyzovali sa dáta zo zahraničia, z okolitých krajín. Vôbec sa nevenovalo zabezpečeniu ochrany bežného obyvateľstva.“ Po zhoršujcom sa stave po lete prišli opatrenia, ktoré boli nesúrodé, kontraproduktívne, veľakrát až protichodné, s miliónom výnimiek. Primár napísal: ,,Jednoznačne si myslím, že mal byť zásadný a tvrdý lockdown už v októbri, keď začala krivka infikovaných, ale najmä chorých a hospitalizovaných prudko stúpať.“

V príspevku sa vyjadril aj k lockdownu – nelockdownu cez vianočné sviatky, ktorý vraj nemal žiaden efekt: ,

,Zhoršenie situácie pred koncom roku. Reálne aký-taký lockdown prišiel až po 2.1.2021. Po 2 týždňoch, keď konečne prišiel mierny pokles čísel, aj v nemocniciach stabilizácia hospitalizovaných, znovu prichádza celoplošné testovanie a teraz cca o 2 týždne po ňom prichádza nárast hospitalizácii, nárast kritických chorých pacientov na UPV. Ďakujeme, skvelý výsledok.“

Primár zároveň zhodnotil metódy liečby pacientov, organizáciu a systém spolupráce medzi nemocnicami a okresmi, vankcináciu a aj fakt, že štát a poisťovne si nevážia a necenia prácu zdravotníkov, či už v nemocniciach, alebo v ambulantnom sektore. Celý príspevok si môžete prečítať v nasledujúcom príspevku:

 

Katastrofa menom Slovensko.

Zase som dlho váhal, či napísať tento príspevok. Jednak som pracovne zaneprázdnený, času…

Uverejnil používateľ Jozef Kubík Utorok 9. februára 2021

 

V reakcii na príspevok primára Kubíka uverejnil príspevok aj Pavol Koprda, matematik, ktorý sa snaží prepájať matematiku s reálnym svetom. Vo svojom príspevku vyvrátil hneď niekoľko nepodložených tvrdení primára Kubíka. Jedným z nich bolo tvrdenie, že ľudia bez príznakov Covid nešíria, čo v konečnom dôsledku pravda nie je.

Rovnako sa vyjadril aj k téme ochranných pomôcok, vakcinácie a aj k tomu, že vedci v skutočnosti vedia, čo vakcína spraví o 10 rokov. Matematik Koprda zároveň podotkol, že primár sa kladne vyjadril dokonca aj k referendu aj napriek tomu, že na začiatku svojho príspevku napísal, že sa o politiku nezaujíma.

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

 

V utorok napísal status lekár – Jozef Kubík. Tento text mal za 36 hodín takmer 9 000 zdieľaní, niektoré aj medzi mojimi…

Uverejnil používateľ Pavol Koprda Štvrtok 11. februára 2021

 

 

Zdroj: Facebook/Pavol Koprda, Jozef Kubík