Matematik Koprda vyvrátil nepravdivé tvrdenia o koronavíruse, ktoré uverejnil primár Kubík

Jozef Kubík, primár pľúcneho oddelenia Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, uverejnil príspevok, v ktorom hodnotí aktuálny stav slovenského zdravotníctva. Aj napriek tomu, že je ako vyťažený lekár pracovne zaneprázdnený a na oddych si nájde len veľmi málo času, rozhodol sa ukázať realitu, ktorú ako lekár s 26 ročnou praxou vraj dokáže objektívne zhodnotiť.

Pán Kubík pracuje s respiračnými ochoreniami už viac ako 23 rokov, má skúsenosti z reálnej praxe, niekoľko odborných certifikátov, jednu štátnu skúšku a funkciu krajského odborníka.

Primár Kubík prezradil, že po tom, čo v prvej vlne uverejnil svoje obavy a názory, bol poverený vedením a celkovou organizáciou COVID oddelenia a opatrení v jeho nemocnici.

Podľa neho bola a ešte stále je pandémia koronavírusu biologickou vojnou.

Po zavedení opatrení v prvej vlne sme boli jednou z najlepších, ak nie úplne najlepšou krajinou sveta v rámci zvládnutia pandémie. Primár sa zároveň opýtal: ,,Tak prečo sme teraz najhorší?”

Na otázku odpovedal: ,,Po prvej vlne sa tí, čo mali na starosť pandémiu, uspokojili, nič neriešili, nepripravovali krajinu na prípadnú 2. a ďalšie vlny, či na podobný stav v budúcnosti, hoci ich na to viacerí odborníci z praxe upozorňovali.

Cez leto nemocnice nedostali žiadnu reálnu podporu, nedopĺňali sa prístroje, ľudské zdroje, OOPP, neposilnili sa personálne RÚVZ. Neanalyzovali sa dáta zo zahraničia, z okolitých krajín. Vôbec sa nevenovalo zabezpečeniu ochrany bežného obyvateľstva.” Po zhoršujcom sa stave po lete prišli opatrenia, ktoré boli nesúrodé, kontraproduktívne, veľakrát až protichodné, s miliónom výnimiek. Primár napísal: ,,Jednoznačne si myslím, že mal byť zásadný a tvrdý lockdown už v októbri, keď začala krivka infikovaných, ale najmä chorých a hospitalizovaných prudko stúpať.”

V príspevku sa vyjadril aj k lockdownu – nelockdownu cez vianočné sviatky, ktorý vraj nemal žiaden efekt: ,

,Zhoršenie situácie pred koncom roku. Reálne aký-taký lockdown prišiel až po 2.1.2021. Po 2 týždňoch, keď konečne prišiel mierny pokles čísel, aj v nemocniciach stabilizácia hospitalizovaných, znovu prichádza celoplošné testovanie a teraz cca o 2 týždne po ňom prichádza nárast hospitalizácii, nárast kritických chorých pacientov na UPV. Ďakujeme, skvelý výsledok.”

Primár zároveň zhodnotil metódy liečby pacientov, organizáciu a systém spolupráce medzi nemocnicami a okresmi, vankcináciu a aj fakt, že štát a poisťovne si nevážia a necenia prácu zdravotníkov, či už v nemocniciach, alebo v ambulantnom sektore. Celý príspevok si môžete prečítať v nasledujúcom príspevku:

 

Katastrofa menom Slovensko.

Zase som dlho váhal, či napísať tento príspevok. Jednak som pracovne zaneprázdnený, času…

Uverejnil používateľ Jozef Kubík Utorok 9. februára 2021

 

V reakcii na príspevok primára Kubíka uverejnil príspevok aj Pavol Koprda, matematik, ktorý sa snaží prepájať matematiku s reálnym svetom. Vo svojom príspevku vyvrátil hneď niekoľko nepodložených tvrdení primára Kubíka. Jedným z nich bolo tvrdenie, že ľudia bez príznakov Covid nešíria, čo v konečnom dôsledku pravda nie je.

Rovnako sa vyjadril aj k téme ochranných pomôcok, vakcinácie a aj k tomu, že vedci v skutočnosti vedia, čo vakcína spraví o 10 rokov. Matematik Koprda zároveň podotkol, že primár sa kladne vyjadril dokonca aj k referendu aj napriek tomu, že na začiatku svojho príspevku napísal, že sa o politiku nezaujíma.

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

 

V utorok napísal status lekár – Jozef Kubík. Tento text mal za 36 hodín takmer 9 000 zdieľaní, niektoré aj medzi mojimi…

Uverejnil používateľ Pavol Koprda Štvrtok 11. februára 2021

 

 

Zdroj: Facebook/Pavol Koprda, Jozef Kubík

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matematik Koprda vyvrátil nepravdivé tvrdenia o koronavíruse, ktoré uverejnil primár Kubík”