Matka v ťažkej situácii ukradla jedlo pre svoje dieťa. To ako sa zachovali zasahujúci policajti Vás dojme!

V týchto ťažkých časoch sa množstvo ľudí dostalo do finančnej tiesne a schýlili sa k rôznym trestným činom.

Určite si pamätáte na príbeh muža, ktorý za 2 eurá ukradol hamburger a hrozilo mu kvôli núdzovému stavu až 15 rokov väzenia. V susednom Česku sa odohral podobný príbeh no ten mal šťastný koniec vďaka ľudskosti policajtov. V Opave tak matka ukradla jedlo pre svoje dieťa, ktorá sa k činu priznala. To čo sa stalo potom určite nečakala!

 

Zúfalá matka ukradla Sunar

“[Mestský policajti] Vyrazili na bežnú detektívom oznámenú krádež v jednom z Opavských reťazcov.

Na mieste však našli plačúcu matku malého dieťaťa, ktorá v obchode odcudzila potraviny pre dieťa (Sunar, výživy a pod.). Medzi odcudzené veci sa jej však priplietlo aj víno.

Všetky odcudzené veci sa v poriadku vrátili do obchodu. Žena sa ku krádeži priznala.

Hliadka jej udelila pokutu za krádež vína,” napísal na Facebook riaditeľ opavskej mestskej polície, Jiří Klein. Tu príbeh zúfalej matky však nekončí a zasahujúci policajti ukázali, že majú srdce na pravom mieste! 

 

Podľa vyhlásenia Jiřího Kleina sa traja strážnici zložili a pre dieťa nakúpili potrebné potraviny.

“Ďakujem týmto trom mušketierom za mimoriadne citlivý a láskavý prístup k riešeniu veci. Som na Vás pyšný,” dodal riaditeľ mestskej polície. V komentároch si tak policajti vyslúžili slová obdivu od mnohých ľudí. No našli sa aj takí, ktorí kritizovali neadekvátny trest pre matku-zlodejku vzhľadom na prebiehajúci núdzový stav.

 

zdroj:

 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka v ťažkej situácii ukradla jedlo pre svoje dieťa. To ako sa zachovali zasahujúci policajti Vás dojme!”