Matovič si stojí za tým, že celoplošné testovania majú zmysel

Premiér Igor Matovič reagoval na kritiku mnohých Slovákov, ktorí majú plné zuby celoplošných testovaní, ktoré pokladajú za neefektívne a neúčinné.

Matovič však uverejnil graf, ktorý dokazuje, že plošné testovanie na konci októbra malo zmysel.

Podľa premiéra každý, kto vie trochu čítať grafy pochopí, že mimoriadne prudký nárast pacientov v októbri plošné testovanie na mesiac úplne zastavilo.

Dôvodom má byť len jedno kolo plošného testovania, ktoré malo mať pokračovanie v decembri, ktoré sa však neuskutočnilo z dôvodu sabotáže nákupu testov. Premiér túto skutočnosť zhodnotil:

,,A tak dnes môžeme počítať obete na tisíce – presne tak, ako som v decembri varoval a pritom kolegu idiotom nazval.

A keďže nám medzičasom podiel britskej mutácie narástol do výššin, dostať situáciu pod kontrolu – pri existujúcej ochote mnohých ľudí obchádzať opatrenia – bude veľmi veľmi náročné … a bude stáť ďalšie tisícky životov.“

Predseda vlády SR tak spolu s ostatnými odborníkmi mohol už v decembri hasiť stredný oheň, no namiesto toho tu dnes máme katastrofu s vysokými počtami obetí.

Ľudia podľa Matoviča po prvom plošnom testovaní podporovali ”bludárov kričiacich po otváraní reštaurácií a tvrdiacich, že krivku pozitívnych sa netreba snažiť znižovať, lebo ona opäť narastie”.

Premiér tvrdí, že novoročný lockown bol príliš mierny:

,,Napriek týmto populárnym bludom sme presadili lockdown, ktorý rast chorých v nemocniciach nezastavil, na Silvestra sme prijali tvrdší, nezastavil to ani on …

tieto týžne už ideme len podľa Covid Automatu navrhnutého epidemiológmi … a vôbec to nevyzerá na rýchly pokles.“ 

Jediným dôvodom toho, že vtedajší lockdown nezabral u nás takmer vôbec a v iných krajinách podstatne je fakt, že koaličné strany, opozícia a prezident držia v iných krajinách spolu, pretože dobre vedia, že v čase pandémie populizmus a hra na % popularity zabíja.

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič si stojí za tým, že celoplošné testovania majú zmysel”