Matovič si stojí za tým, že celoplošné testovania majú zmysel

Premiér Igor Matovič reagoval na kritiku mnohých Slovákov, ktorí majú plné zuby celoplošných testovaní, ktoré pokladajú za neefektívne a neúčinné.

Matovič však uverejnil graf, ktorý dokazuje, že plošné testovanie na konci októbra malo zmysel.

Podľa premiéra každý, kto vie trochu čítať grafy pochopí, že mimoriadne prudký nárast pacientov v októbri plošné testovanie na mesiac úplne zastavilo.

Dôvodom má byť len jedno kolo plošného testovania, ktoré malo mať pokračovanie v decembri, ktoré sa však neuskutočnilo z dôvodu sabotáže nákupu testov. Premiér túto skutočnosť zhodnotil:

,,A tak dnes môžeme počítať obete na tisíce – presne tak, ako som v decembri varoval a pritom kolegu idiotom nazval.

A keďže nám medzičasom podiel britskej mutácie narástol do výššin, dostať situáciu pod kontrolu – pri existujúcej ochote mnohých ľudí obchádzať opatrenia – bude veľmi veľmi náročné … a bude stáť ďalšie tisícky životov.”

Predseda vlády SR tak spolu s ostatnými odborníkmi mohol už v decembri hasiť stredný oheň, no namiesto toho tu dnes máme katastrofu s vysokými počtami obetí.

Ľudia podľa Matoviča po prvom plošnom testovaní podporovali ”bludárov kričiacich po otváraní reštaurácií a tvrdiacich, že krivku pozitívnych sa netreba snažiť znižovať, lebo ona opäť narastie”.

Premiér tvrdí, že novoročný lockown bol príliš mierny:

,,Napriek týmto populárnym bludom sme presadili lockdown, ktorý rast chorých v nemocniciach nezastavil, na Silvestra sme prijali tvrdší, nezastavil to ani on …

tieto týžne už ideme len podľa Covid Automatu navrhnutého epidemiológmi … a vôbec to nevyzerá na rýchly pokles.” 

Jediným dôvodom toho, že vtedajší lockdown nezabral u nás takmer vôbec a v iných krajinách podstatne je fakt, že koaličné strany, opozícia a prezident držia v iných krajinách spolu, pretože dobre vedia, že v čase pandémie populizmus a hra na % popularity zabíja.

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

0 replies on “Matovič si stojí za tým, že celoplošné testovania majú zmysel”