Miroslav Kollar už nechce byť poslancom Igora Matoviča! Tvrdí, že starý ani nový Smer však nie sú dobrým riešením pandémie

Miroslav Kollár, primátor mesta Hlohovec a volený člen predsedníctva strany ZA ĽUDÍ, oficiálnym listom oznámil, že už viac nechce byť poslancom Igora Matoviča.

Kollára vraj k tomu donútila situácia z posledných týždňov, kedy je jeho okres najhorším covidovým okresom na Slovensku.

Mesto Hlohovec zabezpečuje víkendové plošné testovanie už niekoľko týždňov aj napriek tomu, že štát na neho nezabezpečil prostriedky a ani kapacity.

Bývalý poslanec si myslí, že orgány štátu, zodpovedné za verejné zdravie a krízové riadenie, nerobili v podstate žiadne opatrenia pre okresy, ktoré sú pandémiou postihnuté najviac.

Po štyroch týždňoch testovaní sa mesto Hlohovec dostalo z 2,23 % pozitívnych na 0,96 %, čo sa chystá znížiť ďalším kolom plošného testovania.

Výsledky testovaní preukázali 500 pozitívne identifikovaných osôb v meste Hlohovec a spolu s obcami a zamestnávateľmi ich identifikovali spolu 1 400.

Počas posledného víkendu identifikovali 62 pozitívnych, za ktorých štát mestu zaplatil neuveriteľných 65 000 eur. Kollar tvrdí, že za rovnakú sumu sa s pandémiou dá bojovať aj efektívnejšie.

Kollar tvrdí: ,,My dolu v mestách a obciach pomáhame štátu ako vieme, tam, kde zlyháva. Ale úplne ho nahradiť nemôžeme.

Sme na pokraji síl.

A nevidíme, že to, čo robíme, má nejaký zmysel. Že sa s energiou, ktorú do boja s pandémiou vkladáme, ďalej zmysluplne pracuje. Aby sme spolu porazili „hnusobu“, ako hovorí premiér Igor Matovič.” 

Primátor podotkol aj ťažké životné situácie, do ktorých koronavírus tlačí všetkých občanov: ,,Včera u nás pochovali mladú mamičku. Ochorela na COVID mesiac pred pôrodom. Dieťa sa podarilo zachrániť, ona zomrela. Otec, tiež pozitívny, dúfam prežije.”

Bývalý poslanec zdôrazňuje, že opatrenia, ktoré prijíma vláda, nefungujú. Kollár sa vraj mesiace snaží upozorňovať na chyby v manažmente pandémie.

Koaličná rada sa však namiesto toho sústredí na „zobrané spisy“ mediálnych či fejsbúkových útokov na vládu, a nie na riešenie pandémie. Kollár sa zároveň teší z riešení pochybení z rokov troch smeráckych vlád, no to nie je ospravedlnením fatálneho zlyhania v politickom manažmente pandémie.

Za zlú pandemickú situáciu by mali byť vyvodené dôsledky minimálne pre ministra zdravotníctva,

no v prípade Slovenska by sa mali orgány sústrediť na premiéra Igor Matovič, ktorý nesie politickú aj osobnú zodpovednosť za podobu protipandemických opatrení, za ich nekoncepčnosť, nedôslednosť a zlé načasovanie. Na záver svojho facebookového príspevku Kollár napísal:

,,Oddnes už preto nie som poslancom vládnej koalície vedenej Igorom Matovičom.” Dodal však, že starý ani nový Smer nie sú alternatívou ani riešením dnešnej ťažkej situácie. 

KONČÍM.
ODDNES UŽ NIE SOM POSLANCOM PREMIÉRA IGORA MATOVIČA

Som primátor okresného mesta, v okrese, ktorý bol…

Uverejnil používateľ Miroslav Kollar – Za ľudí Utorok 16. februára 2021

 

Zdroj: Facebook/Miroslav Kollar – Za ľudí

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Miroslav Kollar už nechce byť poslancom Igora Matoviča! Tvrdí, že starý ani nový Smer však nie sú dobrým riešením pandémie”