Ošetrovateľ prehovoril o tom, čo s ním urobil koronavírus

Mike Schultz, 43-ročný ošetrovateľ zo San Francisca, zverejnil fotografiu, ako šesť týždňov boja s koronavírusom zmenilo vzhľad jeho tela.

„Chcel som ukázať, ako veľmi choroba ovplyvňuje ľudské telo. Môj objem pľúc sa znížil v dôsledku zápalu pľúc. Ale každým dňom silniem. Vrátim sa do pôvodnej formy, v ktorej som bol, a možno zvládnem aj nejaké kardio,“ napísal Mike Schultz.

Američan, ktorý trénoval takmer každý deň, schudol počas choroby 22 kg.

U muža sa postupne objavil kašeľ a horúčka. Keď začal ťažko dýchať, bol prevezený do nemocnice. Strávila štyri a pol týždňa na umelej pľúcnej ventilácii.

„Po tom, ako som začal vnímať svet okolo seba, takmer som sa nespoznal,“ povedal Schultz. „Skoro som sa rozplakal, keď som sa pozrel do zrkadla. A samozrejme, bol to šok, keď som sa dozvedel, koľko času som strávil v nemocnici.“

Schultz sa cítil tak slabo, že nedokázal udržať v ruke ani mobilný telefón. Nemohol písať správy, pretože sa mu príliš triasli ruky.

Šesť týždňov liečby však našťastie nebolo márnych a teraz sa už pomaly zotavuje.

Stále si myslíte, že COVID-19 nie je nebezpečný?

 

Zdroj: lifter.com.ua

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ošetrovateľ prehovoril o tom, čo s ním urobil koronavírus”