Poslanec za SME RODINA nepodporuje predĺženie núdzového stavu. Tvrdí, že je to nezmysel

Poslanec Patrick Linhart, poslanec NR SR za hnutie Sme rodina, uverejnil príspevok, v ktorom zhodnodil nezmyselnosť núdzového stavu a podporu otvárania malo-obchodov a podporu pre živnostníkov. Príspevok začal:

,,Nebudem hlasovať za nezmyselné predĺženie núdzového stavu a som za otvorenie malo-obchodov a za okamžité 100%tné finančné odškodnenie živnostníkov.

 Vláda si nebude robiť z poslancov tlačítka.“

Poslanec NR SR tvrdí, že zákonodarci sú tu na to, aby primárne usmerňovali a kontrolovali vládu, pričom by nemali skákať podľa chaotických a narýchlo prijímaných opatrení, ktoré sa viac nechystá podporovať.

V príspevku pokračoval: ,,Mám plné zuby nedostatočnej a zle zvládnutej komunikácie s občanmi a mám plné zuby hádok a nekonečnej opozičnej politiky poniektorých kolegov, ktorým nejde o ľudí, ale iba o vlastné preferencie na úkor zdravia a bezpečnosti obyvateľstva.“

Patrick Linhart vstúpil do politiky na to, aby začal robiť niečo aj pre ľudí, čo dokazuje aj schválený Potravinový Semafor.

Nezmyselnosť aktuálnych opatrení dokázal príkladom z praxe, v ktorom lokálna kvetinárka – živnostníčka musí mať zatvorené, pričom v Kauflande si kúpiť kvety môže každý.

Poslanec podotkol aj fakt, že pozitívne testovaní sa vôbec nemusia nachádzať v karanténe, pretože sa nesledujú:

,,Trápime tu ľudí nekonečným povinným celoplošným testovaním, no potom nemáme prehľad, či sa pozitívne testovaní nachádzajú v karanténe.“ Slováci tak vraj čakajú le na chaotické a stále sa meniace opatrenia, ktoré neovláda ani on sám. Poslanec položil otázky:

,,Kde sú funkčné aplikácie na pozorovanie pohybu ľudí prichádzajúcich zo zahraničia, či na prehľad o pozitívne testovaných?

Ako to, že nefungujú, no my tu budeme šikanovať obyvateľstvo a vyčerpaných zdravotníkov nekonečným celoplošným testovaním?!“

Poslanec Linhart dal na záver politickým kolegom odporúčanie, podľa ktorého by sa namiesto nekonečných hádok a vybíjaní politických bodov mali riešiť problémy ľudí, teda voličov.

Nebudem hlasovať za nezmyselné predĺženie núdzového stavu a som za otvorenie malo-obchodov a za okamžité 100%tné…

Uverejnil používateľ Patrick Linhart poslanec Nedeľa 14. februára 2021

 

 

 

Zdroj: Facebook/Patrick Linhart poslanec

Igor_matovic_olano