Prezidentka Čaputová hľadá posilu: Trúfli by ste si na TÚTO pracovnú pozíciu?

Pandémia koronavírusu zamiešala karty aj na trhu práce, keďže mnohé prevádzky museli prepúšťať zamestnancov alebo zatvárať.

Mnoho ľudí je tak nezamestnaných a ponuka práce nie je až tak pestrá ako kedysi.

Na trh práce však zamierila veľmi zaujímavá a lukratívna ponuka priamo z kancelárie prezidentky Zuzany Čaputovej. Páčila by sa Vám takáto náplň práce a plat?

 

O akú prácu ide?

Hlavný radca odboru komunikácie takto znie názov pracovného miesta. Bližšie povedané, kancelária prezidentky tak hľadá špecialistu/ku na boj s konšpiráciami, ktoré sú v tejto dobe na vzostupe.

Jednou z hlavných činností v náplni práce je sprostredkovanie stanovísk prezidentky na sociálnych sieťach a vyhodnocovanie rôzneho digitálneho obsahu týkajúceho sa smotnej prezidentky.

Ako už z názvu samotnej pracovnej pozície vyplýva ďalšou hlavnou činnosťou bude identifikácia rôznych dezinformácii či hoaxov a ich následné vyvrátenie či udanie všetkého na pravú mieru.

V kompetenciách tejto pracovnej pozície je aj identifikácia falošných profilov a profilov, ktoré sa zameriavajú na nenávistné komentáre.

 

 

Koho hľadajú?

Podľa pracovnej ponuky na portáli profesia.sk má táto pracovná pozícia pružný pracovný čas no čo sa týka toho služobného ten je 37 a pol hodiny do týždňa.

Medzi benefity okrem platu vo výške 1 130€ v hrubom s možnými príplatkami patrí aj príspevok na tretí pilier DDS či 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce.

Uchádzač/ka na toto miesto by mali mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa ale ovládať anglický jazyk aspoň na úrovni B2.

Okrem iného je potrebné poznať záväzné právne predpisy a to najmä Ústavu Slovenskej republiky či etiketu, etiku a protokol.

Samozrejmosťou je aj zručnosť práce s počítačom, sociálnymi sieťami či technické zručnosti v úprave videa a audia.

Uchádzačovi/ke by nemala chýbať politická rozhľadenosť, komunikačné schopnosti či strategické a analytické myslenie.

 

Celé znenie pracovnej ponuky, požiadaviek a postupu uchádzania sa o pracovnú pozíciu nájdete na TOMTO odkaze.