“Študenti, prihláste sa na Akadémiu ozbrojených síl.”: Minister obrany verbuje mladých do armády!

Končíš strednú školu a chcel/a by si ísť na vysokú školu no nevieš kam? Minister obrany, Jaroslav Naď, má pre maturantov riešenie.

Pred pár dňami tak na svojom Instagrame pridal propagačný materiál štúdia na vojenskej vysokej škole.

Vyzdvihol tak mnoho výhod, ktoré so štúdiom na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši prichádzajú.

No na to aby Vás prijali musíte prejsť zdravotnou prehliadkou, psychodiagnostickým vyšetrením a dokázať svoju fyzickú zdatnosť.

 

Chcete sa stať profesionálnym vojakom?

“Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši ponúka absolventom stredných škôl jedinečné možnosti štúdia, benefity sociálneho zabezpečenia,” píše Naď na svojom Instagrame.

Akadémia má tak v ponuke množstvo zaujímavých študijných programov, ktoré by mohli absolventov zaujať.

Pre mnohých je však veľkým lákadlo práve služobný plat vo výške 480€ vyplácaný už počas štúdia.

Po ukončení školy tak budete mať istotu uplatnenia sa nástupný plat od 1500€. Navyše majú študenti bezplatné ubytovanie, stravu, skriptá či študijné pomôcky alebo športoviská a možnosť zúčastniť sa programu Erasmus.

 

 

Aké sú podmienky?

Podávanie prihlášok je možné do 28. februára 2021 no iba to nestačí. Podľa portálu vysokej školy, na pohovore sa uchádzač musí najprv podrobiť psychodiagnostickým vyšetrením.

Potom prichádza aj test fyzickej zdatnosti v troch disciplínach. Prvá voliteľná disciplína predstavuje ľah – sed s otáčaním trupu alebo zhyby na hrazde (pre mužov) či skok do diaľky z miesta (pre ženy).

V druhej voliteľnej disciplíne musíte v určitom čase odbehnúť člnkový beh (10 x 10 m) alebo beh na 60 m.

Posledná povinná disciplína je beh na 12 minút, kde sú opäť pre obe pohlavia stanovené limity. Ak touto skúškou prejdete, nasleduje zdravotná prehliadka. V neposlednom rade sú spôsobilí uchádzači pozvaný na vedomostnú prijímaciu skúšku.

 

Zdroj: aos.sk