Vegáni prirovnávajú jedenie mäsa k Holokaustu, otroctvu a znásilneniu. Ľudí postihnutých týmito hrôzami to však uráža!

Vegánstvo sa pomaly ale isto stáva rozšíreným stravovacím návykom v mnohých krajinách.

Vegánska strava sa tak zakladá na prijímaní iba potravín rastlinného pôvodu. Mnoho vegánov sa angažuje aj do rôznych protestov proti priemyslu spracujúcemu mäso či výrobky zo zvierat.

Niektorí aktivisti či influenceri sa nebránia aj dosť odvážnym výrokom, ktorými si dokážu poštvať celú komunitu ľudí.

Najväčší rozruch však spôsobil “vegánsky influencer” James Aspey, ktorý jedenie mäsa prirovnáva k Holokaustu.

 

Konzumovanie zvierat ako holokaust

James Aspey (34) je vegánom už 7 rokov, ktorý si pohneval hneď niekoľko komunít.

Na svojom Instagramovom profile prirovnáva hnutie práv zvierat k hnutiu anti-holokaustu. “Jedného dňa bude konzumovanie zvierat bežne známe ako najdlhšie trvajúci holokaust s najväčším počtom obetí v histórii,” napísal k jednej fotografii.

Svojimi vyjadreniami si už dlhší čas štve proti sebe mnoho ľudí.

Vegánska aktivistka Paula Meninato tvrdí, že práve takéto vyjadrenia vytvárajú svet, v ktorom sa ľudia z utláčaných komunít nechcú spájať s vegánstvom ako hnutím.

“Som na strane zrušenia zvieracieho otroctva a vraždenia zvierat, ktoré by mali byť nezákonné,” dodal 34-ročný vegan.

 

 

Je to nesmierna urážka

Na tieto nemiestne prirovnania má svoj názor aj Abrahama Silverman (78), ktorý si hrôzy Holokaustu zažil na vlastnej koži.

“Zakaždým keď sa niekto snaží prirovnať Holokaust s inými udalosťami, je to pre mňa nesmierne urážlivé rovnako ako aj pre mnoho Židov a tých čo to prežili,” vyjadril sa Silverman, ktorý pracuje vo svetovej organizácii ľudských práv Židov, B’nai Brith.

Podľa Silvermana je takéto prirovnávanie podkopávanie faktu, že táto udalosť bola naozaj súčasťou desivej histórie.

Myslí si, že takéto výroky môžu inšpirovať rôzne antisemitické skupiny, ktoré na túto skupinu smerujú svoju nenávisť na internete.

 

Zdroj: instagram.com/jamesaspey

 

Myslí si, že ide o adekvátnu terminológiu

“Ak sa ľudia cítia tak často dotknutí z toho, že započujú slovo, ktoré im dokáže spôsobiť zjavnú traumu, odporučil by som im veľa času stráveného zmierením sa [s traumou] predtým ako začnú používať internet, kde sa všade nachádza mnoho násilia a slov ako spúšťačov [traumy].

Pravdou je, že ich sa nedotkne to, že počujú slovo “Holokaust” ale to, že jednoducho popierajú, že pozemské stvorenia mimo ľudí si zaslúžia opis ich situácie s použitím rovnakej terminológie, ktoré sa používajú na popísanie ľudského utrpenia a práve preto sú podporovateľmi speciesizmu [druhovej nadradenosti],” vyjadril sa k obvineniam Aspey, ktorý si stojí za svojim slovom.

 

„Zákony by nikdy nemali predpisovať Vašu morálku.“

 

zdroj: vice.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vegáni prirovnávajú jedenie mäsa k Holokaustu, otroctvu a znásilneniu. Ľudí postihnutých týmito hrôzami to však uráža!”