Vymrznutý zatúlaný kocúr zaklopal na okno. Prosil, aby ho vpustili dnu – toto som urobil

Toto je príbeh o kocúrovi, ktorý sa snažil zo všetkých síl dostať do tepla domova. Na Valentína počula žena z jej dvora čudné zvuky.

Išla sa tam pozrieť a našla tam malého vymrznutého korúcika, ktorý stál v snehu na parapete a labkami klopal po okne.

Žena ho odfotila a kontaktovala Marie Simard, zakladateľku organizácie Un Chat à la Fois, ktorá zachraňuje mačky v kanadskom Quebecu: ,,Lámalo mi srdce keď som ho tam videla. Vzala som ho rovno do veterinára.“

Zdroj:One cat at a time

Do nosiča vošiel sám a hneď, ako sa dostal k veterinárovi, bol veľmi bezstarostný, nechal veterinára urobiť to, čo potreboval. Veterinár mu urobil krvný test a röntgenové snímky. Žena mu dala meno Aslan na počesť leva z Narnie. Žena prezradila: ,,Mysleli sme si, že je to len stratený kocúr, pretože bol príliš priateľský na to, aby sa narodil vonku. Nemal však mikročip a nebol kastrovaný.“

„Aslan mal zhnité zuby, omrzliny, rany od uhryznutia, blchy, červy, mal cukrovku a alergiu. Jeho krvné výsledky boli veľmi zlé a musel zostať niekoľko dní hospitalizovaný. Mal tiež problémy s očami, o ktoré sa postarali operačne. Veterinár uviedol, že Aslan bol taký chorý a vyčerpaný, že by ďalšiu noc vonku zrejme neprežil.

Aslan bol vďačný za pomoc ľuďom, ktorí ho vyliečili. Lekár uviedol, že bol k personálu na klinike veľmi priateľský a vždy vytiahol z klietky labku tak, aby ho mohli pohladiť. Všetka láska a starostlivosť mu nesmierne pomohli. O pár dní na to sa Aslanov stav výrazne zlepšil a bol pripravený na zotavenie v teple domova.

Žena, ktorá ho na svojej záhrade našla, si ho nakoniec nechala a nesúhlasila s tým, aby šiel do inej rodiny.

Kocúrik sa stal priateľom 2 taktiež zachránených mačiek, Cleo a Jasmin. Aslan má kvôli cukrovke špeciálnu stravu, ale jedlo má stále rád. Aslan sa naozaj osmelil a niekedy si neváha ukradnúť ani nejaké jedlo naviac. Žena však niekedy urobí výnimku a dá mu dobrotu. 

Aslan je veľmi láskavá mačka, ktorá zabudla na svoj vonkajší život. Rád spí na jej vankúši a rád sa mazná.

Zdroj: boredpanda.com