Zomrel legendárny spevák Robo Kazík (73) Jeho hity tu ostanú navždy

Posledné dni nás opúšaťajú známe osobnosti hudobnej a filmovej tvorby. Portál Topky.sk na svjej stránke informoval, že známy spevák Robo Kazík zomrel. Vo veku 73 rokov nás navždy opustil spevák, ktorí svojou hudbou zabával širokú verejnosť. 

 

Robo Kazík Absolvoval Strednú ekonomickú školu a Inštitút pre národné výbory. Pracoval ako robotník v Calexe Zlaté Moravce a v Pozemných stavbách v Banskej Bystrici.

Na Mestskom úrade v Banskej Bystrici robil šestnásť rokov. Najskôr robil vodiča, potom vedúceho Akcie Z a ešte neskôr vedúceho odboru výstavby. Medzi rokmi 19831990 bol riaditeľom Slovkoncertu.

Vydal albumy : Vráť sa mi, láska, Venované Vám, Toto sólo patrí nám, Srdce ti napovie, Vianoce, Jesenné lístie, Letná nálada.

Niektoré z nich nahral s Orchestrom Pavla Zajáčka V Slovenskej televízii účinkoval v programe Repete. V období 2006-2010 pracoval ako viceprimátor v Banskej Bystrici.

Jeho manželka sa volá Marienka a pochádza z Očovej. Majú spolu dvoch synov. Jeho dvorná textárka je Mária Kodajová. V roku 2006 spolu s Karolom Konárikom na jeho albume To som ja naspieval duet „Život je boj“.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zomrel legendárny spevák Robo Kazík (73) Jeho hity tu ostanú navždy”