Čarodejnica z Wall Street: najbohatšia žena na svete urobila zo svojho syna mrzáka. Dôvodom je lakomstvo

Hovorí sa, že bohatí ľudia majú svoje divné chúťky . Je ťažké povedať, či je to na 100% pravda, no niektoré príbehy skutočne podporujú toto tvrdenie.

Životné príbehy neboli iné ani v minulosti. Tak napríklad, dcéra dobre fungujúcej a rešpektovanej rodiny bola 25 rokov uväznená v podkroví domu! A neurobil to nikto iný, ako jej matka.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vintage Daily™ (@vintage_daily),

Matka mladej krásy Blanche bola proti jej vzťahu s mužom a tak sa rozhodla, že jej týmto barbarským činom zničí celý život. Blanche však nebola jediná, kto trpel kvôli činom svojich rodičov.

Henrietta (alebo Hetty) Greenová sa narodila v USA v roku 1834. Jej rodičia, rovnako ako starí rodičia, boli bohatí ľudia, ale Hetty sa už od svojho detstva začala zaujímať o svet podnikania. Už vo svojich šiestich rokoch čítala finančné noviny a v 13-tich sa stala domácou účtovníčkou.

Hettin otec zomrel, keď mala 30 rokov. žena zdedila obrovské množstvo peňazí, ktoré by sa mohli štandardom v roku 2010 – 107 miliónov dolárov.

Po troch rokoch sa Henrietta vydala za mnohonásobného milionára Edwarda Henryho Greena a neprepásla ani príležitosť podpísať predmanželskú zmluvu, podľa ktorej všetko, čo nadobudla pred manželstvom, zostane aj naďalej jej majetkom a bohatstvom.

Napriek bohatstvu sa nikdy nehodlala zastaviť a tak našla spôsob, ako zarábať ešte viac.

Napríklad, investovala do obligácií. Počas manželstva s Henrym porodila dve deti – Neda a Sylviu.

Jedného dňa sa ich manželstvo rozpadlo a Edward opustil dom.

Napriek tomu si udržiavali priateľský vzťah a Getty mu pomáhala až do konca svojho života. Po zvyšok svojho života sa venovala rastúcemu bohatstvu a po celom svete sa preslávila vďaka svojmu lakomstvu.

Hetty chodila jesť do tých najlacnejších reštaurácií a šaty si menila až vtedy, keď úplne stratili svoj vzhľad. Oblečenie dávala prať len v prípade, že bolo veľmi špinavé, aby ušetrila na mydle. Nikdy nepoužívala horúcu vodu a nezapínala kúrenie. Okrem toho všetkého si mestská vláda od nej raz požiadala o pôžičku a Hetty im vypísala šek na 1 milión dolárov. V obchodnom svete ju prezývali „The Wall Street Witch“ (Čarodejnica z Wall Street).

Vrchol Henriettinho lakomstva nastal v čase, keď si jej malý Ned zlomil nohu.

Aby neutrácala veľa peňazí na liečbu, odviedla ho do nemocnice pre chudobných. Výsledkom bolo, chlapcovi museli nohu amputovať a Ned tak zostal invalidom po zvyšok svojho života.

Hetty Greenová zomrela v roku 1916 na mŕtvicu, ktorá ju postihla počas hádky so služobníčkou.

Majetok, ktorý po sebe zanechala, sa podľa moderných štandardov odhaduje na 2,1 – 4,3 miliardy dolárov!

V tom istom roku 1916 bola opäť vyhlásená za najbohatšiu ženu na svete.

Hetty Greenová mohol viesť luxusný život bez toho, aby si nemusela odopierať, mohla v pokoji vychovávať deti a starať sa o svoje vnúčatá. Ona však uprednostňovala šetrenie a život mamonárky. Reči o tom, že bohatí majú svoje nepochopiteľné vlastnosti, sú možno predsa len pravda!

zdroj:takprosto.cc