Matovič prosí o odpustenie: ,,Prosím o odpustenie všetkých chýb, ktoré som za ten rok spravil.“

Vyvrcholenie koaličnej krízy spôsobilo, že sa premiér SR Igor Matovič rozhodol vzdať svojho postu predsedu vlády Slovenskej republiky. Pred svojou demisiou sa koalícia dohodla na novom premiérovi, ktorým sa stal Eduard Heger, bývalý minister financií.

Demisiu premiéra Matoviča dnes prijala aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá v popoludní poverila Hegera k vedeniu vlády.

Po tom, čo Matovič podal demisiu, sa prostredníctvom tlačovej konferencie prihovoril Slovákom.

Matovič ju začal slovami, podľa ktorých mu pripadá tento náročný rok ako keby trval dlhých 10 rokov. Podľa Matoviča bol tento rok najťažším rokom od druhej svetovej vojny. Počas krátkeho príhovoru sa dokonca poďakoval:

,,Ďakujem Bohu, ďakujem Pavlínke, ďakujem Rebeke, ďakujem Klárke, ďakujem mame. Ďakujem všetkým vám a prosím o odpustenie všetkých chýb, ktoré som za ten rok spravil.”  Na záver dodal, že Edovi, novému premiérovi SR, môžeme všetci veriť.

Eduard Heger podotýka, aby sme nezabudli na dlhých 10 rokov, kedy Matovič bojoval proti korupcii a mafii. Matovič dostal do vienka pandémiu, no aj napriek tomu sa mu Heger poďakoval: „Igor, chcem ti aj z tohto miesta poďakovať za to veľké gesto, ktoré si urobil.

Je to gesto, ktoré v slovenskej politike nemá obdoby, pretože neodstupuješ kvôli korupcii, ale odstupuješ kvôli tomu, aby si priniesol pokoj, aby si opäť priniesol nádej, aby sa Slovensko mohlo stať krajinou, kde budeme žiť radi.

 Matovič dal vraj Slovensku nádej na lepší život pre Slovákov. Na záver dodal: ,,Igor tak, tak ako sme to spolu ťahali za jeden povraz, verím, že budeme pokračovať aj naďalej pre Slovensko.”

Zdroj: Facebook/Správy RTVS