Matovičov koniec? Premiér by možno odišiel na nejaký čas do úzadia

Koaličná kríza zrejme vrcholí. Lídri koaličných strán už niekoľko dní rokujú o zmenách v ich spolupráci. Počas víkendu sa však rozhodli oddýchnuť a dať si navzájom priestor na premyslenie podstatných krokov, od ktorých závisí politická situácia Slovenska.

TV Markíza informovala o novinke, ktorú sa chystá zrealizovať premiér Igor Matovič. Matovič sa týmto krokom chystá zachrániť aktuálnu vládu. Nápad mal vzniknúť počas dlhotrvajúceho piatkového rokovania.

Premiér navrhol, aby šiel na istý čas do úzadia.

Mnoho jeho politických kolegov tvrdí, že vládu zachráni len odchod premiéra. Matovič s tým však nesúhlasí, no navrhol riešenie, ktoré sa pozdáva viacerým jeho kolegom.

Matovičov návrh potvrdili viaceré koaličné strany, ktoré však zdôraznili nutnosť jeho preriešenia v rámci ústavnoprávnych záležitostí.

Premiér sa chce na čas utiahnuť do úzadia, čo aktuálne nie je právne možné. Počas dnešného dňa mali rokovať len politické strany Za ľudí a SaS.

Toto rokovanie má pokračovať v nedeľu republikovou radou.

O výsledkoch rokovania má informovať Richard Sulík, ktorý chce v pondelok dopoludnia oznámiť, či sa jeho politická strana SaS rozhodla v koalícii zotrvať, alebo nie.

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovičov koniec? Premiér by možno odišiel na nejaký čas do úzadia”