Moja dcéra má 2 mamičky a toto odkazujem poslancom ktorí podporili návrh brániaci rodičovstvu ľuďom rovnakého pohlavia

Marian Kotleba, krajne pravicový slovenský politik, presadil návrh zákona, ktorý bráni partnerom rovnakého pohlavia stať sa rodičmi. Návrh podporila okrem politickej strany ĽSNS aj strana SME Rodina a niektorí členovia strany OĽANO.

Návrh zákona uvádza, že rodinu majú tvoriť výlučne dvaja ľudia iného pohlavia, teda muž ako otec a žena ako matka.

Ako reakciu na návrh zákona uverejnila aktivistka Lucia Plavákova príspevok na svojom instagramovom účte, v ktorom píše: ,,Pôvodne som sa nechcela vracať k traumatizujúcemu hlasovaniu o fašistickom návrhu.“ 

Aktivistka v príspevku pokračovala slovami, že napokon sa rozhodla reagovať na základe reakcie koaličných poslancov a poslankýň, ktorým bola položená jednoduchá otázka – či by mali byť párom rovnakého pohlavia odobraté deti.

Aktivistka a zároveň matka, ktorá vychováva dieťa spolu s inou ženou, v príspevku uviedla, že poslanec Čepček sa tejto otázke vyhol, pretože netuší čo s takými deťmi urobiť. Poslanec Martin Borguľa na túto otázku odpovedal:

„Sme rodina je proti adopciám detí homosexuálnymi pármi, hnutie od začiatku svojej existencie presadzuje princípy tradičnej rodiny. Preto za tento návrh zahlasovalo.“

Aktivistka na základe ich odpovedí uverejnila verejný list všetkým koaličným poslancom a poslankyniam:

Píšem Vám ako človek, ktorého sa tento návrh bytostne dotýka. Píšem Vám ako jedna z niekoľko sto tisíc LGBTI ľudí, ktorí na Slovensku žijú.

Píšem Vám aj ako jedna z tisícov rodičov, ktorých dieťa má dve mamy alebo dvoch otcov, “ oslovuje Lucia Plaváková politikov, ktorí hlasovali za návrh ĽSNS. 

Chceli by ste, aby Váš syn žil v krajine, v ktorej ho poslanci označujú za devianta?

Chceli by ste, aby Vaša dcéra žila v krajine, v ktorej jej poslanci odkazujú, že nemá byť mamou?

Chceli by ste, aby Vaše vnúča žilo v krajine, v ktorej mu poslanci odkazujú, že jeho rodičia by ho nemali vychovávať a že nie sú rodina?“

Zdroj: Instagram/lucia_plavakova

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Moja dcéra má 2 mamičky a toto odkazujem poslancom ktorí podporili návrh brániaci rodičovstvu ľuďom rovnakého pohlavia”