Nicholsonová o Matovičovi: Má nedostatok pudu sebazáchovy no ale aj tak si negatívne ohlasy nezaslúži!

Premiér Igor Matovič si za svojské zvládanie pandémie od občanov či médii vyslúži často kritiku.

Pomaly ale isto sa začínajú ozývať hlasy spomedzi politikov, ktorí chcú aby Matovič odstúpil z funkcie premiéra.

Lucia Ďuriš Nicholsonová na svojom Facebooku napísala obsiahly status o Matovičovi. V ňom si ho zastáva, keďže vie, že všetko myslí dobre no chápe aj to, že by bol najvyšší čas odstúpiť.

 

Ako opozičný politik má dobré vlastnosti, ale ako premiér…

“Je veľmi dobré si zas a znova pripomínať, proti akej hydre sme po vražde Jana Kuciaka bojovali. V zhode. Aj a PREDOVŠETKÝM s Igorom Matovičom.

Igor Matovič bol hlas opozície, ktorý bolo v boji proti mafii najviac počuť. Nemal spôsoby, ale vedel zaťať do živého,” skonštatovala hneď na začiatku Nicholsonová.

Dodala, že práve nedostatok pudu sebazáchovy ho robilo tým čím je no práve aj to ho momentálne “diskvalifikuje z pozície premiéra”.

Poznamenala, že Slovensko momentálne potrebuje premiéra, ktorý bude počúvať odborníkov a stabilne a so zodpovednosťou prevedie krajinu cez pandémiu.

 

 

Nemyslel to zle

“Igor Matovič, ktorého poznám ja, to so Sputnikom V nemyslel zle.

V tom jeho svete veľkého ega, mesiáš Igor dúfal, že keď sem doletí lietadlo plné vakcín z Ruska, ľudia predsa len pochopia, že ich môže zachrániť iba on a celkom sám – bez lekárov, vedcov, poradcov, odborníkov.

Lebo on sám vie čo je pre Slovákov najlepšie. Myslel si, že potom konečne o ňom aj novinári napíšu niečo pekné.

A nielen tí domáci, ale aj tí za hranicami, ktorí nad ním už po prvom plošnom testovaní urobili krížik,” okomentovala situáciu okolo ruskej vakcíny

. Dodala aj to, že Matovič momentálne nechápe čo sa deje a nemyslel si, že jeho dobrý úmysel bude mať za následok toľkých negatívnych ohlasov.

 

 

Zásluhy v boji proti mafii

Podľa Nicholsonovej je potrebné si uvedomiť, keď sa hovorí o tom, že by mal Matovič odstúpiť, že nebol kľúčovým hráčom proti “smeráckej mafii”.

Rovnako to neznamená, že po jeho odstúpení by chceli návrat “hlasosmeru”. Nicholsonová tak tvrdí, že v tejto situácii by mu mala pomôcť rodina aby pochopil, aby bol aj naďalej vystavený “zaťažkávajúcej skúške” a byť štátnikom.

Tak, ako Igorovi Matovičovi bude navždy patriť miesto najhorlivejšieho bojovníka proti hlasosmeru, tak mu onedlho (ak sa nestiahne) bude patriť v politickej histórii Slovenska miesto najväčšieho tragéda na poste premiéra. A ja si napriek vsetkemu myslim, že to si nezaslúži,” dodala na záver.

 

Celý status si môžete prečítať tu:

 

Je veľmi dobré si zas a znova pripomínať, proti akej hydre sme po vražde Jana Kuciaka bojovali. V zhode. Aj a PREDOVŠETKÝM s Igorom Matovičom. Igor Matovič bol hlas opozície, ktorý bolo v boji proti mafii najviac počuť.
Nemal spôsoby, ale vedel zaťať do živého. Nemyslím si, že to bol marketing opozičného politika, bola to uveritelná emócie z uveriteľného boja proti mafii, ktorá si na Slovensku vytvorila štát v štáte.

To, čo robilo Igora Igorom bol jeho absolútny nedostatok PUDU SEBAZÁCHOVY. A práve to, čo ho robilo silným ako opozičného politika, ho dnes diskvalifikuje z pozície premiéra, ktorý dokáže zodpovedne a stabilne previesť krajinu najväčšou krízou akej sme kedy čelili. Lebo takého premiéra dnes Slovensko potrebuje. Premiéra, ktorý dokáže počúvať odborníkov, čítať dáta a prijímať zodpovedné, aj keď nie vždy populárne rozhodnutia.

Igor Matovič, ktorého poznám ja, to so Sputnikom V nemyslel zle. V tom jeho svete veľkého ega, mesiáš Igor dúfal, že keď sem doletí lietadlo plné vakcín z Ruska, ľudia predsa len pochopia, že ich môže zachrániť iba on a celkom sám – bez lekárov, vedcov, poradcov, odborníkov. Lebo on sám vie čo je pre Slovákov najlepšie. Myslel si, že potom konečne o ňom aj novinári napíšu niečo pekné. A nielen tí domáci, ale aj tí za hranicami, ktorí nad ním už po prvom plošnom testovaní urobili krížik.

Ten Igor, ktorého ja poznám, ani len nesníval, že jeho dobrý úmysel bude korunovaný smršťou negatívnych článkov a koaličnou krízou. Preto je jeho video venované Richardovi a Veronike naozaj úprimné. On vôbec nechápe, čo sa to deje.

Igor Matovič má vážny problém sám so sebou, so svojim nulovým pudom sebazáchovy, so svojími dobrými úmyslami, ktoré sú v konečnom dôsledku vždy len o tom jednom: o Igorovi. Ako dokázať svetu, novinárom, Slovakom´ že Igora majú mať všetci radi.

Svet nie je čiernobiely. To, že si racionálne priznáme, že Igor Matovič nezvláda funkciu premiéra ešte neznamená, že Igor Matovič nezohral kľúčovú úlohu proti smeráckej mafii. To, že si priznáme, že schopnosti Igora Matoviča viest krajinu sú značne obmedzené jeho osobnostnými rysmi ešte neznamená, že chceme návrat mafie hlasosmeru.

V tejto chvíli dokážu najviac pomôcť Igorovi Matovičovi a Slovensku jeho najbližší, ktorí mu vysvetlia, že nie je v jeho zaujme, ani v zaujme Slovenska, aby bol naďalej vystavený zaťažkávajúcej skúške hrať to na štátnika. Tak, ako Igorovi Matovičovi bude navždy patriť miesto najhorlivejšieho bojovníka proti hlasosmeru, tak mu onedlho (ak sa nestiahne) bude patriť v politickej histórii Slovenska miesto najväčšieho tragéda na poste premiéra. A ja si napriek vsetkemu myslim, že to si nezaslúži.

Uverejnil používateľ Lucia Ďuriš Nicholsonová Streda 3. marca 2021