Učiteľ natočil video, v ktorom žiaci nevedia odpovedať na otázku: „Kto bol Hitler?“

Učiteľ dejepisu sa na sociálnej sieti TikTok podelil s vtipným, no pomerne znepokojujúcim videom, na ktorom skúša svojich študentov z historických osobností a udalostí.

Netrvalo dlho, a učiteľovi sa podarilo odhaliť, že žiaci nevedia, kto je Hitler a dokonca si ho zmýlili s aktivistkou Helen Kellerovou.

Na videu má učiteľ kameru nastavenú na seba, keď z ničoho nič žiačka povie: „Helen Keller bol ten nacista.“ Keď sa ho  na to učiteľ opýtal podrobnejšie, odpovedala: „Bol niečo ako terorista alebo čo.“

„Hovoríte teda, že Helen Keller bol nacistický terorista? Máte na mysli Hitlera?“

Veci však nabrali rýchly spád k horšiemu, keď ďalší žiak zakričal: „Kto je Hitler?“

Sleeves bol očividne zmätený tým, čo práve počul, a snažil sa reagovať, keď zrazu iný žiak povedal: „Helen Kellerová bola slepá a hluchá osoba, ktorá ani neexistovala, ale všetci veria, že bola slepá a hluchá.“

Mimochodom, Helen Kellerová bola svetoznáma aktivistka, ktorá bola počas svojho života pravidelne natáčaná a fotografovaná po boku politikov, prezidentov a celebrít najvyššieho kalibru.

Posledný klinec do rakvy  však prišiel, keď sa Sleeves opýtal na Pearl Harbor.

Jeden študent mu na to odpovedal otázkou, či je to most a keď sa pýtal na pojem D-day (vylodenie z Normandie), spýtal sa, či je to nejaká osoba alebo reper.

V ďalšom klipe učiteľ dejepisu zmätie svojich študentov tým, že im ukáže obrázky Mony Lisy a Gándího. Nie, ani netušili, o koho ide.

Teacher Records Gen Z Students Answering History Questions And They Didn't Know Who Hitler Was

Na druhej strane je dôležité si uvedomiť, že učebné osnovy v Amerike sa značne zmenili a internet vo vzdelávaní mladších generácií hrá väčšiu rolu, než sa očakávalo.

 

Zdroj: unilad.co.uk