Vyrobte si prírodný osviežovač vzduchu bez škodlivých chemikálií

Prečo potrebujete osviežovač vzduchu?

Vytvorte si prírodný osviežovač vzduchu, najmä ak patríte k ľuďom, ktorí bývajú v byte so slabým vetraním.

Určite sa zhodnete na tom, že prievan je horší ako zatuchnutý vzduch. Osviežovače vzduchu zakúpené v obchode obsahujú príliš veľa chemikálií na to, aby ste ich mohli dýchať nepretržite.

Okrem toho vám nasledujúci osviežovač vzduchu nielen zaistí príjemnú vôňu, ale aj efektívne zabojuje proti moliam. Aby bolo vaše oblečenie v skrini v bezpečí, vložte do nej domáce vrecúško s nasledujúcou zmesou.

orange peelsUnsplash

Na výrobu prírodného osviežovača vzduchu potrebujete 2 – 3 pomaranče (môžete ich zmiešať s mandarínkami alebo inými citrusovými plodmi) a 2 polievkové lyžice kávových zŕn. U citrusových plodov potrebujete iba šupku. Je potrebné ju úplne vysušiť a následne pomlieť na prášok. Kávové zrná taktiež pomeľte na jemnejšiu alebo hrubšiu konzistenciu.

coffee beans on white ceramic mugUnsplash

Obe ingrediencie zmiešajte dokopy. Túto zmes nasypte do čistej ponožky. Bude slúžiť ako obal. Ponožku schovajte hlboko do skrine alebo pod pohovku. Ak chcete osviežovač použiť aj ako dekoráciu, presypte ho do zaváracích pohárov. Vrch zakryte vrecovinou a uviažte stuhou. Hotovo!

Na výrobu prírodného osviežovača vzduchu musíte používať produkty s výraznou vôňou. Káva a citrusy sú na to najlepšie ingrediencie. Ak však ich vôňa nie je podľa vašich predstáv, môžete použiť esenciálne oleje.

 

Zdroj: sovkusom.ru