Žena bola v kostole upozornená aby sa zahalila. Dôvod upozornenia Vás zarazí! Podľa ľudí to kňaz prehnal

Všetko to začalo tweetom amerického kňaza Kevina M. Cusicka, v ktorom sa sťažoval na to, že ženy by sa mali do kostola obliekať slušne. Podľa jeho slov, jeho známy, ktorý je tiež kňaz, musel ženu počas omše požiadať aby si zahalila ramená. Takže problémom neboli vulgárne šaty ale odhalené ramená, ktoré podľa kňazových slov ohrozujú čistotu mužov a to tak, že v nich odhalené ramená vzbudzujú nečisté myšlienky.

 

Zdroj: scarymommy.com

 

Po tomto vyjadrení sa komunita na Twitteri vzbúrila voči jeho vyjadreniam no kňaz Cusick im poslal svoju odpoveď: “Stojím si za tým čo som napísal. Rozmýšľal som nad tým, modlím sa a nemienim viesť žabo-myšie vojny na túto tému, ktoré nikam nevedú. Mnoho žien jeho vyjadrenia považuje za sexistické a nevhodné, keďže aj mužov považuje za tých, ktorí sa kvôli kúsku odhalenej kože nevedia udržať “na uzde“.

 

“Priam milujem to, keď muži nevedia kontrolovať svoje vlastné telo a riešením je to že sa budú ovládať ženy,“ napísala na svojom Twitteri Allison Galbraith. Iný užívateľ zase apeloval na slovo Božie: “Nehlásal náhodou Ježiš, že muži s nečistými myšlienkami si majú vylúpnuť oči?“ Stephanie Heeg zase navrhla to aby muži, ktorí sa nevedia ovládať pri pohľade na odhalené ramená by nemali chodiť na verejnosť. Týmito reakciami chceli užívatelia Twitteru podčiarknuť absurditu celej tejto kauzy týkajúce sa dvojitého štandardu čo sa týka oblečenia v kostole. Muži, na rozdiel od žien, nemajú obmedzenia v obliekaní pri návšteve kostolov. Otázkou je či v ženách nevzbudzujú nečisté myšlienky obtiahnuté tričká na vyšportovaných telách mužov.

 

Image result for men in church

Zdroj: josephmattera.org

 

Iní sa zas vyjadrili, že táto kauza má len odtiahnuť pozornosť od väčšieho škandálu týkajúceho sa cirkvi. A tým je sexuálne zneužívanie mladistvých kňazmi. Známym a kontroverzným prípadom je ten z Pennsylvánie, kde bolo 300 kňazmi zneužitých okolo 1000 mladistvých medzi nimi boli dievčatá aj chlapci, dospievajúci aj pred pubertou.

Aký je Váš názor na odhalené ramená v kostole? Mal podľa Vás kňaz Cusick správny dôvod na pohoršovanie?