12 najtichších plemien psov, ktoré prakticky neštekajú. Tieto plemená vám poskytnú minimum problémov!

Chcete mať psa, ale nepáči sa vám, keď štekajú? Dnes vám povieme niečo o najtichších plemenách. Majte však na pamäti, že každý pes, dokonca aj ten, z nasledujúceho zoznamu, bude občas štekať. Neexistuje žiadna záruka, že konkrétne plemeno s tým nebude mať žiadne problémy.

Ako zabrániť štekaniu?

Tréneri psov tvrdia, že je potrebné zabezpečiť celkovú pohodu psa a primerane ho zaťažiť nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Aj vďaka tomu nasledujúce plemená štekajú menej ako iné:

 1. Basendži

https://www.instagram.com/p/B3J1WVsiLqn/

Tento pes vôbec nešteká, pretože má nezvyčajný tvar hrtanu. Nemôžu štekať, ale vydáva nezvyčajné zvuky podobné jódlovaniu. Ale nebojte sa: nebudú u vás doma neprestajne spievať. Toto plemeno patriace k pokojným psom je inteligentné a energické. Potrebuje však výcvik a primeraný výbeh aj prechádzky.

 

 1. Nemecká doga

https://www.instagram.com/p/B3Kc5zKBIVG/

Nebudeme si klamať, tento pes je obrovský (dospelý samec môže vážiť až 90 kg). A keď šteká, jeho štekanie je hlasné. K tomu však takmer nikdy nedochádza. Ľudia ich majú vo svojich domovoch preto, lebo sú to úžasné rodinné psy s pokojnou povahou a ľahko sa trénujú.

 

 1. Novofunlandský pes

https://www.instagram.com/p/B2-mz19B24M/

Sú prvotriednymi plavcami a sú vhodné aj ako záchranárske psy. Toto plemeno je zároveň tiché a veľa nešteká, čomu sa môžu radovať tí, ktorí už doma majú hlučné deti. Mimochodom, táto rasa bude dobre vychádzať aj s vašimi ratolesťami. Niet divu, že sa im hovorí „psia opatrovateľka“.

 

 1. Anglický buldog a francúzsky buldoček

https://www.instagram.com/p/B3KeT28BSzl/

Tieto plemená psov sú hravé, tiché a majú zmierlivú povahu. Páči sa im, keď si môžu zdriemnuť a ležať na gauči. A naozaj neradi štekajú.

 

 1. Írsky seter

https://www.instagram.com/p/B3Kd6AgJw4f/

Sú to aktívni a inteligentní psi, ktorí vedú aktívny energetický život. Pokiaľ dostanú dostatok fyzických a duševných činností, len zriedka ich budete počuť štekať.

 

 1. Gavalieršpaniel Král Karol  

https://www.instagram.com/p/B3JgOnChQ-2/

Je ťažké odolať ich roztomilé tvári, veľkým hnedým očiam a huňaté uši. Toto plemeno miluje byť v spoločnosti ľudí. Ak ich pán odíde, bude mu chýbať. Separácia je jedným z mála dôvodov, prečo toto plemeno môže štekať.

 

 1. Chrt

https://www.instagram.com/p/B3KUW1ehaV9/

Tieto nežné a nezávislé psy majú pokojnú povahu. A aj keď sa hrajú v dome, sú prakticky tiché a štekajú len málokedy. Mimochodom, boli chované na lov presne preto, že potichu prenasledovali obeť.

 

 1. Šiba inu

https://www.instagram.com/p/B3KjfYljYkY/

Títo psi pochádzajúci z Japonska boli pôvodne chovaní na lov: sú rýchli a šikovní. Sú však veľmi lojálni k svojmu pánovi. Zvyčajne sú nezávislí a nevyžadujú si príliš veľa pozornosti. A štekajú vtedy, keď sú príliš vzrušení alebo rozrušení.

 

 1. Bavlnka

https://www.instagram.com/p/BwTw9LrB5lX/

Niet divu, že tieto malé psy boli chované špeciálne pre kráľovskú rodinu: sú milé a tiché. Ich zovňajšok však môže niekedy klamať. Nepáči sa im, ak zostanú na dlhú dobu osamote. Preto začnú štekať, ak majú pocit, že sa na ne zabudlo.

 

 1. Bernardín

https://www.instagram.com/p/B3J4VmcBeRy/

Tento láskavý a verný člen rodiny pochádza zo Švajčiarska. Vo všeobecnosti sú tiché a štekajú, aby varovali pred útočníkom, alebo si pravdepodobne vyžadujú pozornosť členov rodiny.

 

 1. Čau-čau

https://www.instagram.com/p/B3KWH3YJhyB/

Kedysi tieto psy strážili kláštory a paláce. Sú nezávislé, pokojné a podozrievavé voči neznámym ľuďom. Ak sa s ním stretne niekto, koho nepozná, určite o tom budete vedieť. Štekanie je ich obranná reakcia.

 

 1. Malamut

https://www.instagram.com/p/B3KZJBaIPQ6/

Sú to skvelí rodinní psi. Nemusia byť však vhodní pre tých ľudí, ktorí vychovávajú malé deti alebo už majú malé zvieratá. Dôvodom je skutočnosť, že hoci toto starodávne plemeno bolo domestikované, niektoré inštinkty dravca v nich stále sú.

Máte aj vy doma niektoré z týchto plemien?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “12 najtichších plemien psov, ktoré prakticky neštekajú. Tieto plemená vám poskytnú minimum problémov!”