Čo robiť v dôchodku: 79-ročná Helena Shargel vytvorila rad zvodných bielizní pre ženy nad 60 rokov

Bez ohľadu na to, ako sa vo svete bojuje proti starnutiu, stereotypy o starobe sú v našej spoločnosti stále pevne zakorenené. Oplatí sa niekomu dosiahnuť vek na dôchodok, keď mu okamžite dávajú na krk vnúčatá, a z času na čas dostane čerstvé ovocie? Koniec koncov, len veľmi málo ľudí by si myslelo, že starý človek chce cestovať, zažívať romániky alebo si viesť svoj vlastný blog. No 79-ročná dôchodkyňa Helena Shargelová si je istá, že môžete byť užitoční a užívať si život v akomkoľvek veku.

Preto vytvorila kolekciu spodného prádla pre ženy po 60-tke. Helena Shargelová: „Mojím cieľom je ukázať svetu, že aj v 70-tke môžete zostať zvodnou ženou!“

Život v starobe

79-ročná Helena Shargelová strávila viac ako 40 rokov prácou v závode v Berlane, ktorý vyrábala dámske oblečenie. Po odchode do dôchodku to ženu neodradilo: celý rok sa venovala terapii, pilatesu a navštevovala rôzne kurzy. Taktiež snívala o vytvorení vlastného projektu.

Jedného dňa sa Helena pri pití šálky kávy priznala svojim priateľom, že chce vytvoriť kolekciu spodného prádla pre ženy nad 60 rokov, a keď k nej na druhý deň prišla skupinkaa 70-ročných dám a spýtali sa jej, kedy a kde si tieto veci môžu kúpiť, dôchodkyňa si uvedomila, že nastal čas na uskutočnenie týchto plánov.

Helena pripomína: „Zavolala som do továrne a spýtala som sa, či by sa o tento môj návrh zaujímali. Tiež som povedala, že chcem byť modelkou a ja sama budem predvádzať svoje kúsky spodnej bielizne. Jednou z podmienok bolo, aby moje fotografie boli mimoriadne prirodzené bez photoshopu a retušovania.“

Dôchodkyňa zo Sao Paulo tak debutovala aj ako modelka a predviedla nielen pohodlné, ale aj veľmi zvodné veci. Jej línia spodného prádla dostala od žien dobré známky a inšpirovala ich k tomu, aby boli krásne, aj keď jej celé telo bolo ochabnuté a zvráskavené. Helena vystupuje ako mentorka a hovorí o atraktivite žien.

79-ročná kráska nezostala nepovšimnutá a zúčastnila sa na natáčaní reklamných kampaní pre známe značky. V súčasnosti už čoraz častejšie nájdete modelky po 60-tke, ktoré uchvacujú svojou krásou a príťažlivosťou. Pravdou je, že vek ženy je len číslom na pase.

Povedzte nám v komentároch, či si myslíte, že musíte zostať zvodnou aj po 70.veku života. Nezabudnite zdieľať tento článok so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj:takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo robiť v dôchodku: 79-ročná Helena Shargel vytvorila rad zvodných bielizní pre ženy nad 60 rokov”