Fico údajne klamal o svojom novom bývaní: TOTO má byť ten skromný 3-izbák?

Predseda Smeru SD, Robert Fico, len nedávno podal vyjadrenie o svojom novom byte. Ten sa má nachádzať v rezidencii Sokolská a spolu s prenajímateľom Dušanom Muňkom ho opísali ako skromný 3-izbový byt. No na povrch vyšla pravda a ten skromný 3-izbák je v skutočnosti oveľa honosnejší.

Denník SME totiž získal projektovú dokumentáciu od stavebného úradu a nová Ficova rezidencia má mať oveľa väčšiu rozlohu ako priznal.

 

“Možno má 85 metrov, možno 84, nikdy ma to nezaujímalo. Je to trojizbový byt,” prehlásil Dušan Muňka, ktorý Ficovi byt prenajíma. No projektová dokumentácia odhalila, že byt má v skutočnosti rozlohu 125 m2 a 5 izieb.

Okrem iného k bytu prinalieha aj terasa o rozlohe 195,5 m2. Toto všetko má Robert Fico v prenájme za podozrivo nízku cenu, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 1000 až 2000€. Pritom nájom za podobné byty sa pohybuje vo výške až do 2500€ mesačne čo pri poslaneckom plate 5000€ predstavuje polovicu príjmu. 

 

 

Avšak Fica toto “divadielko” očividne baví keďže na jednej z tlačoviek o rozlohe bytu sám žartoval. “Ja vám to dnes zmeriam, dobre? Zoberiem si pásmo a zmeriam vám to,“ zažartoval na margo predmetného bytu, v ktorom momentálne býva. K téme zavádzania sa vyjadrila aj Zuzana Petková (Nadácia Zastavme korupciu): ”Politik, ktorý klame v takýchto bežných veciach, pravdepodobne zavádza aj v otázkach dôležitých pre krajinu,” dodala s tým, že na túto skutočnosť by mali pamätať práve jeho voliči. 

 

 

zdroj: sme.sk / hitky 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Fico údajne klamal o svojom novom bývaní: TOTO má byť ten skromný 3-izbák?”