Nemecký cirkus odmieta týrať zvieratá – využíva hologramy!

Kto povedal, že si nemôžete vychutnať cirkus bez zvierat? Stačí k tomu len trochu vynaliezavosti, aby ste ich mohli obdivovať, bez toho, aby im niekto ubližoval.

Musíme prestať s akýmkoľvek šikanovaním zvierat a pokúsiť sa nájsť iný spôsob, ako na nich dávať pozor. Práve to sa rozhodli urobiť v cirkuse Roncalli, ktorý sa stal prvým príkladom toho, že zvieratá v cirkuse môžu nahradiť hologramami.

Cirkusové vystúpenia sa začali objavovať približne pred 250 rokmi. S týmto nápadom prišiel Angličan Philip Astley. Začal s akrobaciou na koni a to ešte netušil, čo sa stane o niekoľko desiatok rokov neskôr. Zvieratá boli držané v tesných klietkach a týrané na cirkusových predstaveniach priamo pred očami ľudí. Našťastie si ľudia začali uvedomovať, že je to neakceptovateľné a čoraz viac krajín zakazuje cirkusové predstavenia so živými zvieratami.

Nemecký cirkus Roncalli sa rozhodol ísť ďalej. Nakúpili 11 laserových projektorov Optoma ZU850, objektívy BX-CTA03, umiestnili ich do 32-metrového stanu a získali fantastický výsledok.

Zvieratá je možné pozorovať v 360 ​​stupňovom uhle. Lietajúce ryby, cválajúce kone, tancujúce slony – a žiadne násilie. Tento inovatívny návrh sľubuje revolúciu v cirkusovom priemysle, ako sme ho doposiaľ poznali.

Ako vidíte, ľudskú tvorivosť možno využiť aj na dobro a tento cirkus ukazuje, že vždy existuje riešenie, ktoré nikomu neublíži.

Navštívili by ste takýto cirkus?

 

zdroj: upsocl.com