Robert Fico sa nevzdáva: Ak bude ministrom financií Matovič, podnikne TIETO kroky!

Vládna kríza na Slovensku sa pretriasala niekoľko týždňov no zdá sa, že nastal jej vytážený koniec. Ešte tento utorok (30. marca) prijala prezidentka Zuzana Čaputová demisiu premiéra Igora Matoviča.

Za jeho nástupcu bol menovaný Eduard Heger, ktorý spravoval ministerstvo financií a počas vládnej krízy aj rezort zdravotníctva. Do éteru sa tak dostalo, že títo dvaja si svoje funkcie vymenia čo ostro kritizoval predseda Smeru SD, Robert Fico.

 

Takto to na Slovensku vyzerá

Robert Fico sa sna o predčasných voľbách nehodlá vzdať aj keď kríza vo vláde, ktorá mu v tomto smere hrala do karát je zažehnaná.

To čo ho momentálne štve najviac je pomyslenie, že Igor Matovič by zotrval vo vláde a to práve na poste ministra financií.

Ak by to teda prezidentka odobrila, rozhodol sa adresovať otvorený list všetkým ministrom financií v rámci Európskej únie. Jeho cieľom je tak informovať zahraničných politikov ako to u nás v tejto sfére na Slovensku vyzerá.

 

 

Pustil sa do prezidentky

Počas tlačovej konferencie, kde predstavil tento svoj “plán” dodal aj to, že Matovičovej vláde nedôveruje až 83% občanov Slovenska. Zabrdol opäť do témy plagiátorstvo či dokonca aj do daňových deliktov za čias keď Matovič podnikal. Na možné budúce vyjadrenie Čaputovej a na jej osobu sa Fico vyjadril dosť ostro. “Ak pani prezidentka vymenuje Igora Matoviča za ministra financií, je politicky nesvojprávna,” prehlásil predseda Smeru SD.

 

zdroj