Strana Smer vyhrabala veci na nového ministra zdravotníctva. Objavil sa list so šokujúcim obsahom!

Po demisii Mareka Krajčího, ho na poste ministra zdravotníctva na istý čas zastúpil terajší premiér Eduard Heger. Ten bol teda poverený zložením novej vlády a miesto šéfa rezortu zdravotníctva tak dostal brigádny generál Vladimír Lengvarský.

Donedávna tak zastával funkciu riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Politická strana Roberta Fica, Smer SD, nenechal na seba dlho čakať a na svojej tlačovej besede tak prišli so šokujúcim zistením o novom ministrovi.

Tvrdia tak, že po prevalení týchto informácii by mal radšej odstúpiť. 

Počas štvrtkovej tlačovej besedy strany Smer SD sa jej členovia vo veľkom pustili do čerstvo vymenovaného ministra zdravotníctva.

Fico opäť zabrdol do prípadu smrti generála Lučanského a fakt, že Lengvarský má čo vysvetľovať, keďže šéfoval vojenskej nemocnici v Ružomberku, kde ho ošetrovali.

To však nie je všetko! Strana Smer má disponovať s listom, kde sa generál Daniel Zemko odvoláva práve na slová Lengvarského o koronavíruse. List bol rozposlaný v armáde ešte v marci minulého roku, keď sa pandémia na Slovensku iba “rozbiehala”.

 

 

Neprimerane veľké obavy

Zemko sa tak odvolal na slová lekára Lengvarského, ktorý tvrdil, že sa jedná o bežné chrípkové ochorenie. „So zdravotným stavom vojenskej i civilnej populácie ma pravidelne zoznamuje šéf vojenského zdravotníctva – hlavný lekár brigádny generál Vladimír Lengvarský.

V tomto čase sme v ešte užšom kontakte, a tak prosím, vezmite na vedomie stanovisko tejto uznávanej zdravotníckej autority,”  

načrtol Zemko. “Vírusov, ktoré spôsobujú chrípkové ochorenia, je množstvo. Jedným z takých je novodiagnostikovaný druh. tzv. koronavírus. Komunikácia jeho šírenia vyvoláva neprimerane veľké obavy,”  cituje v liste Lengvarského generál Zemko.

 

 

Je Lengvarský konšpirátor?

Ďalej sú v liste citované slova Lengvarského o tom, že ochorenie postihuje najmä starších ľudí s pridruženými chorobami. No mladí a zdraví ľudia zvládnu chrípkové infekcie kam patrí aj koronavírus bez problémov a často aj bezpríznakovo.

„Dostupné informácie o koronavíruse nedokazujú žiadne signifikantné rozdiely v šírení, priebehu ochorenia a počtu komplikácií oproti ostatným chrípkovým ochoreniam,” písalo sa v závere citácie Lengvarského. Podpredseda Smeru, Ľuboš Blaha, tak Lengvarského vyzýva aby sa k zverejnenému listu aj výrokom vyjadril a potvrdil ich pravosť.

 

 “Ak je toto pravda, tak si myslím, že pán Lengvarský by mal rovno odstúpiť. Áno, bude to rekord, za niekoľko hodín odstúpiť, ale myslím, že je to to najlepšie, čo môže spraviť, ak nechce dehonestovať celú túto tému,“ dodal Blaha. Potvrdenie či list, ktorý zverejnil aj portál Ereport, je pravý alebo nie, sa ešte čaká.

 

Záznam z tlačovej konferencie Smeru SD si môžete pozrieť tu:

 

Tlačová beseda predstaviteľov strany SMER-SD na tému: Reakcia na aktuálne politické dianie

Uverejnil používateľ SMER – SD Štvrtok 1. apríla 2021

 

zdroj