Takmer 500 ľudí sa počas pandémie stalo miliardármi

11. marca 2020 Svetová zdravotnícka organizácia oficiálne označila prepuknutie koronavírusu za pandémiu. O týždeň neskôr, 18. marca 2020, Forbes zdokumentoval miliardové bohatstvá podnikateľov a zaznamenal 2 095 ľudí, ktorí sa kvalifikovali do zoznamu  World’s Billionaires.

Je ťažké pochopiť, že pár ľudí má bankové zostatky vyššie ako deväť číslic. Tento zoznam sa rozšíril o 493 miliardárov. V správe, ktorá bola uverejnená vo Forbes poznamenali, že počet nováčikov masívne prekonáva doterajší rekord v počte nových miliardárov za rok, ktorý bol v roku 2015, 290.

Miera, s akou svet získaval nových miliardárov, sa v priemere pohybovala v časovom rozpätí 17 hodín. Priemerná čistá hodnota nováčikov sú 2 miliardy dolárov a majú priemerný vek 54 rokov, v porovnaní s vekom 63 rokov v celkovom zozname miliardárov.

Pôsobivých 84% nových tvárí tvoria miliardári, ktorí si sami založili spoločnosti. Peniaze nezískali, ani nezdedili, ako je to v prípade 72% zoznamu.

Čína sa umiestnila na prvom mieste, pokiaľ ide o dosiahnutie statusu miliardára za posledný rok. Na zoznam sa zaradila 205 ľudí, medzi nimi je Chen Zhiping, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Smoore International, ktorá má hodnotu 15,9 miliárd dolárov, a Kate Wang, generálna riaditeľka spoločnosti RLX Technology, ktorá má hodnotu 5 miliárd dolárov.

Na druhom mieste sa umiestnilo USA, ktoré priviedlo na trh 98 nových miliardárov vrátane známych mien ako Kim Kardashian West, Tyler Perry a generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook.

Celkovo 36 krajín má tento rok minimálne jedného nového miliardára, pričom Nemecko je na treťom mieste s 26 miliardármi a Kanada a India na spoločnej štvrtej pozícii, s 19 nováčikmi.

Najmladším prírastkom je Kevin David Lehmann. Vo veku iba 18 rokov vlastní 3,3 miliárd dolárov ako dedič popredného nemeckého reťazca drogérií dm-drogerie markt.

Austin Russell sa stal vo veku 26 rokov najmladším miliardárom, ktorý zbohatol založením vlastného startupu Luminar, ktorý vyrába senzory, ktoré pomáhajú autám vidieť v 3D.

Bohatstvo každého z týchto jednotlivcov je samo o sebe dostatočne pôsobivé, ale spolu má hodnotu ohromujúcich 13,1 bilióna dolárov, čo je v roku 2020 nárast o 8 biliónov dolárov.

Zdroj
Zdroj foto: www.pexels.com