Chlapec si vezme svoju priateľku len pár dní pred svojou smrťou – Ich príbeh dojal každého

20-ročný chlapec sa oženil so svojou priateľkou po tom, čo sa dozvedel, že má len pár dní života.

Owenovi Coplandovi, študentovi tretieho ročníka Liverpoolskej univerzity Johna Mooresa, diagnostikovali v novembri 2020 nádor na mozgu.

Krátko nato podstúpil potenciálne život zachraňujúcu operáciu a rádioterapeutické ošetrenie.

Vyšetrenia však ukázali, že nádor výrazne narástol, čo viedlo k tragickej správe, že mu ostáva už len pár dní života.

Po zistení prognózy požiadal Owen svoju dvojročnú priateľku, 21-ročnú Sarah Jonesovú, o ruku. 8. marca, sa jeho priatelia a rodina zhromaždili v jeho dome, v Liverpoole a usporiadali svadobný obrad.

Owenova diagnóza sa objavila krátko potom, ako začal trpieť silnými bolesťami hlavy počas druhého lockdownu v októbri 2020. V tom čase vyhľadal lekársku pomoc, kvôli pandémii sa však nemohol dostať k lekárovi.

Owena previezli na vyšetrenie do nemocnice až potom, čo museli volať dvakrát sanitku. Nakoniec mu bolo konečne urobené CT vyšetrenie, ktoré odhalilo, že má agresívny nádor na mozgu.

Napriek tomu, že podstúpil rádioterapiu a niekoľko operácií, rakovina sa rozšírila do jeho chrbtice.

„Ostávam pozitívny a vkladám do toho všetok svoj boj. Viem, že neexistuje žiadny liek a prognóza je zlá. Chcem sa len cítiť lepšie“ povedal Owen.

Veci sa zhoršili, keď lekári informovali rodinu, že nádor tlačí na Owenov mozgový kmeň a spôsobuje pokles srdcovej frekvencie. Jeho mama a rodina teraz pracujú na zvyšovaní povedomia o mozgových nádoroch.

„Myslím si, že by sa mal viac financovať výskum mozgových nádorov. Aj ďalší, ktorí trpia si zaslúžia, aby sa táto zmena udiala.

Aj keď sú všetky druhy rakoviny a choroby zničujúce, je to boj sám o sebe. Je to ako brodenie sa blatom. Na rozdiel od iných druhov rakoviny to bolo niečo, o čom som nikdy nepočula,“uviedla Owenova mama.

Zdroj