Muž a žena spolu prežili neuveriteľných 62 rokov. Takto vyzerá ich 102 vnúčat

Zoznámte sa s Leom a Ruth Zangerovcami, pár z amerického štátu Illinois, ktorý je zosobášený 61 rokov. Ich sté vnúča sa narodilo v roku 2015 a odvtedy sa toto číslo rozrástlo na 102.

„Pán Boh nám doprial, aby sme s takouto veľkou rodinou mohli vybudovať naše vlastné mesto,“ hovorí Leo.

Od roku 2005 sa u Zangerovcov nachádza 12 detí, 53 vnúčat, 46 pravnúčať a jedno prapravnúča. Leo a Ruth sa zosobášili 18.apríla 1956 a odvtedy sú už neoddeliteľnou súčasťou tohto sveta.

Linda, ich najstaršia dcéra, má 58 rokov a ich najmladší Joe má 31 rokov. Ich ďalšie deti sú Debbie, Donna, David, Greg, Daniel, Mike, Steve, Chuck, Matt a Ernie.

Viete si asi predstaviť, že pri takomto počte rodinných príslušníkov sú rodinné stretnutia a oslavy omnoho bláznivejšie.

„Pri príprave jedál má každý svoje vlastné poradie, a všetci si navzájom pomáhame. Vždy sa snažíme stretnúť tak, aby sme tu boli všetci,“ vysvetlila Donna.

Donnu nazvali „rodinným historikom“, pretože si museli určiť niekoho, kto by sledoval všetky záznamy o narodeniach, telefónne čísla a rôzne dátumy.

„Ostatní členovia rodiny vždy hovoria: Keď už máš všetky telefónne čísla, môžeš na ne zavolať a oznámiť im dôležitú udalosť?,“ hovorí Donna.

Napriek tomu, ako sa rodina rozrástla, všetci si sú neuveriteľne blízki.

Vnuk Austin hovorí: „Trávime spolu mnoho času. Viem, že existuje veľa rodín, niekoľkonásobne menších ako je ta naša, ktoré sa stretávajú len raz alebo dvakrát do roka.“

Čo sa týka Lea a Ruth, obaja priznali, že bez svojej rodiny by nemohli byť nikdy šťastnejší.

„Narodenie je zázrak a deti sú úžasné,“ povedal Leo.

Chceli by ste mať takúto obrovskú rodinu?

zdroj: Uplifting