Príbeh mladíka z Prešova: Za pomoc od starenky dostal životnú múdrosť, nad ktorou by sme sa mali všetci zamyslieť!

V stredu (13. 11.) istého Michala v Prešove zastavila babička, ktorá potrebovala pomoc.

Nevedela ako si má kúpiť lístok a akým autobusom sa má dostať do kostola. Michal neváhal a starenke pomohol a vysvetlil jej akým autobusom má ísť a kde vystúpiť. Babička však nebola sama, bol s ňou aj jej syn no ani on nevedel ako to všetko funguje, keďže boli z dediny. No bolo zjavné, že si svoju mamu váži, keďže ako spomína Michal ju jej syn oslovil “Mamička moja drahá”.

 

Mali by sme sa zamyslieť nad hodnotami

No Michala aj tak najviac šokovalo a prekvapilo to, že mu starenka pri kupovaní lístka bez akýchkoľvek obáv podala 2 eurá. Nemohol taktiež prehliadnu jej jednoduchú “peňaženku”,

ktorá vlastne bola iba kúskom látky s uzlíkom. Preto sa jej Michal udivene opýtal prečo peňaženku nemá. “Synáčku, nepotrebujem peňaženku, lebo peniaze dôležité nie sú. A veľa peňazí nemám a peňaženka by mi bola na nič. Chustočka mi stačí na to málo, čo mám. Nepotrebujeme toho veľa.

Túžime po bohatstve, no ja som spokojná s tým čo mám,” odpovedala mu starenka.

Prećítajte si jeho celý príspevok

Dnes na zastávke v Prešove prišla za mnou babka a pýtala sa ma, či jej nepomôžem. Chcela sa dostať ku kostolu. Nevedela si kúpiť lístok, tak som jej ho pomohol vytlačiť. Vytlačil som jej a vysvetlil som v akom čase sa tam dostane a do akého trolejbusu musí nastúpiť a ako si označí lístok. Pochopila a usmiala sa, na znak vďaky.

Mala pri sebe syna, ktorý tiež nevedel, lebo sú z dediny. Veľmi sa mi páčilo oslovenie syna { MAMIČKA MOJA DRAHÁ }. Bolo to krásne a úprimne. Videl som, že si syn váži svoju mamu a že ju má hlboko v srdci. Bolo aj vidno, že sa hanbí, že nevedel vytlačiť lístok.

No čo ma najviac prekvapilo a priznám sa, že som to nevedel zo začiatku pochopiť. Keď som jej povedal že lístok ju bude stáť 0,80€, tak vytiahla vreckovku, kde mala peniažky. S trasúcimi rukami mi podala 2 eurá bez akéhokoľvek náznaku strachu. Páčila sa mi jej “peňaženka”. Pýtal som sa jej, že prečo nemá peňaženku. Jej odpoveď:

“Synáčku, nepotrebujem peňaženku, lebo peniaze dôležité nie sú. A veľa peňazí nemám a peňaženka by mi bola na nič. Chustočka mi stačí na to málo, čo mám. Nepotrebujeme toho veľa. Túžime po bohatstve, no ja som spokojná s tým čo mám”. Aj to málo stačí k šťastiu ❤️

 

https://www.facebook.com/michal.sivak.14/posts/2559697904067341

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbeh mladíka z Prešova: Za pomoc od starenky dostal životnú múdrosť, nad ktorou by sme sa mali všetci zamyslieť!”