V Bratislave včera prebiehal protivládny protest – Prišli stovky ľudí

Počas prvého májového dňa sa v hlavnom meste Slovenska udial protivládny protest, na ktorý prišli odporcovia hegerovej vlády a odporcovia protipandemických opatrení. Podľa záberov zo včerajšieho dňa sa protestu zúčastnilo niekoľko stoviek odporcov, ktorí svojou prítomnosťou v Bratislave reprezentovali nespokojnosť a frustráciu.

Včerajší protest na Námestí slobody a Hodžovom námestí v hlavnom meste bol usporiadaný aj napriek núdrzového stavu, ktorý zakazuje hromadné akcie. Zúčastnení však protestovali aj kvôli nespokojnosti s prebiehajúcim núdzovým stavom a tak sa nezaujúmali o opatrenia, ktoré porušili.

Protest bol vedený najmä bývalým poslancom Petrom Marčekom a predsedom politickej strany Slovenské Hnutie Obrody, Róbertom Švecom. Krátko po začatí protestu prišli na obe námestia aj príslušníci polície, ktorí napomínali zúčastnených k tomu, aby si nasadili rúška.

Nespokojní ľudia však výzvy polície neuposlúchli a kričali, že si ich v žiadnom prípade nenasadia. Hovorca riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff o proteste prezradil:

,,Vážnejšie prípady narušenia verejného poriadku sme v priebehu samotného zhromaždenia nezaznamenali, na osobnej slobode bola obmedzená jedna osoba, ktorá bola následne predvedená na príslušný útvar Policajného zboru.“

Zdroj: hitky.sk