Annu Boleynovú si zahrá černoška. Herečka čelí obrovskej kritike

Televízne stanice Channel 5, Fable Pictures a Sony Pictures Television zverejnili fotografiu černošskej herečky Jodie Turner-Smith, ktorá v novej minisérii stvárni Annu Boleynovú, druhú manželku anglického kráľa Henricha VIII.

Ich príbeh lásky a vzbury voči katolíckej cirkvi bol zachytený už v roku 2008 v snímke Kráľova priazeň, kde Annu Boleynovú stvárnila Natalie Portman.

Obsadenie pripravovaného projektu však čelí obrovskej kritike kvôli černošskej herečke Jodie Turner-Smith. Mnoho divákov nesúhlasí s nepravdivým obsadzovaním hercov do historických filmov, ktoré by mali zachytávať pravdivý obraz o skutočnosti.

Nová snímka vrhá feministické svetlo na posledné mesiace života Boleyninovej a zachytáva jej boj s patriarchálnou spoločnosťou tudorovského Anglicka a jej túžbu zabezpečenia lepšej budúcnosti pre svoju dcéru Alžbetu. Producentmi nového filmu sú Faye Ward a Hannah Farrell.

Spoločnosť Sony Pictures Television spolufinancuje projekt s Channel 5. Natáčanie sa skončilo v decembri a tak predpokladáme, že  premiéru si budeme môcť pozrieť už v najbližších mesiacoch.

Zdroj: deadline.com